Suzuki Puchar Polski: WKS Śląsk Wrocław odpadł z rozgrywek!

PGE Spójnia Stargard gra dalej.

PGE Spójnia Stargard pokonała WKS Śląsk Wrocław 92:73 w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski w Lublinie. W sobotnim półfinale zagra z Treflem Sopot.

Stargardzianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:0 po trójce Jaya Threatta. WKS Śląsk szybko doprowadzał jednak do remisu dzięki akcjom Jana Wójcika i Michała Gabińskiego. Po chwili trójki Raymonda Cowelsa ponownie zmieniały sytuację. Dzięki niemu w pewnym momencie PGE Spójnia miała aż 11 punktów przewagi. Straty zmniejszali jeszcze Michał Gabiński oraz Mateusz Szlachetka, a po 10 minutach było już tylko 24:28. W kolejnej części spotkania WKS Śląsk zbliżył się nawet na trzy punkty po trójce Kyle’a Gibsona. Ekipa trenera Marka Łukomskiego mogła jednak liczyć na Cowelsa, a po wsadzie Mateusza Kostrzewskiego ponownie uspokoiła sytuację. Mecz ciągle toczył się falami, a wrocławianie wracali do rywalizacji - po akcji wykończonej przez Elijaha Stewarta przegrywali tylko czterema punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:44.

Od początku trzeciej kwarty zespół trenera Olivera Vidina ponownie walczył o lepszy wynik, a po rzutach wolnych Aleksandra Dziewy zbliżył się nawet na dwa punkty. Zespół ze Stargardu ponownie odskakiwał - tym razem rzutami z dystansu w wykonaniu Jaya Threatta oraz Kacpra Młynarskiego. Ostatecznie po 30 minutach było 71:61. W kolejnej części spotkania PGE Spójnia przede wszystkim starała się utrzymywać bezpieczną przewagę - tym razem udawało się to dzięki Baylee Steele’owi. Późniejsza trójka Threatta oznaczała już różnicę 17 punktów! Tego zespół z Wrocławia nie był już w stanie odrobić. Stargardzianie zwyciężyli 92:73.

Najlepszym graczem PGE Spójni był Jay Threatt z 17 punktami i 9 asystami. 16 punktów dla WKS Śląska rzucił Kyle Gibson.