Suzuki Puchar Polski: Świetny mecz Trefla i awans! Legia rozbita

Trefl Sopot rozegrał bardzo dobre spotkanie i pokonał Legię Warszawa aż 92:56 w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a sopocianie mogli liczyć na rzuty Karola Gruszeckiego. Później uciekali na sześć punktów dzięki trafieniu z dystansu Łukasza Kolendy. Świetnie wyglądała również współpraca z Dominikiem Olejniczakiem, a Trefl uciekał przeciwnikom. Straty lekko zmniejszył Lester Medford, ale po 10 minutach było 20:15. Zaraz na początku drugiej kwarty do remisu doprowadził Walerij Lichodiej, ale Michał Kolenda szybko odpowiedział podobną serią 5:0. Po późniejszej trójce tego samego gracza ekipa trenera Marcina Stefańskiego uciekała nawet na dziewięć punktów. Nawet gdy zespół z Warszawy zmniejszał różnicę, to swoje ponownie pokazywał Olejniczak. Dobry fragment zanotowali również Paweł Leończyk oraz Darious Moten, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem aż 45:30.

Trzecia kwarta była podobna do poprzedniej - to ekipa trenera Marcina Stefańskiego ciągle była stroną przeważającą. Po kolejnych akcjach Dominika Olejniczaka i Łukasza Kolendy prowadzenie wzrosło do 23 punktów. Legia nadal miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych i nie była w stanie odrabiać strat. Po 30 minutach i trójce T.J. Hawsa było 64:39. Kolejna część meczu niewiele zmieniała, a dzięki akcji 2+1 Nuniego Omota przewaga wynosiła aż 29 punktów. W końcówce trenerzy szerzej korzystali z rezerwowych, a wynik się nie zmieniał. Ostatecznie Trefl wygrał 92:56.

Najlepszym graczem sopocian był T.J. Haws z 21 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie Legii po 11 punktów rzucili Jamel Morris i Grzegorz Kamiński.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 56:92 (15:20, 15:25, 9:19, 17:28)

Trefl: Tyson Jay Haws 21, Dominik Olejniczak 14, Łukasz Kolenda 12, Nuni Omot 11, Michał Kolenda 11, Darious Moten 8, Karol Gruszecki 7, Paweł Leończyk 4, Martynas Paliukenas 2, Witalij Kowalenko 2, Łukasz Klawa 0;

Legia: Grzegorz Kamiński 11, Jamel Morris 11, Lester Medford Jr 10, Walerij Lichodiej 9, Jakub Karolak 4, Nickolas Neal 4, Earl Watson 3, Dariusz Wyka 2, Adam Linowski 2, Grzegorz Kulka 0, Jakub Sadowski 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0;