Iffe Lundberg przechodzi z Zastalu do CSKA Moskwa

Koszykówka
Iffe Lundberg przechodzi z Zastalu do CSKA Moskwa
fot. PAP
Iffe Lundberg przechodzi z Zastalu do CSKA Moskwa

Wielki ruch związany z Energa Basket Ligą potwierdzony! Arkadiusz Miłoszewski wyznał w rozmowie z Polsatem Sport, że Iffe Lundberg po zakończeniu turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski przeniesie się do CSKA Moskwa.

Duńczyk jest nie tylko gwiazdą Enea Zastalu BC Zielona Góra, ale również całych rozgrywek Energa Basket Ligi czy też Ligi VTB, w której rywalizuje polski zespół. Zdobył w nich nawet nagrodę dla gracza miesiąca za grudzień. W przeszłości zgłaszały się po niego różne zagraniczne kluby, jednak do sfinalizowania transferu nie doszło.

Zobacz także: Szymon Szewczyk wskazał faworyta turnieju

 

Ostatnio pojawiło się sporo plotek łączących go z CSKA Moskwa, które miałoby wyłożyć na niego aż 300 tysięcy dolarów. Ile w tym prawdy? Reporter Polsatu Sport Mariusz Hawryszczuk zapytał o to Arkadiusza Miłoszewskiego, asystenta trenera w Zastalu.

 

- Iffe gra z nami ostatnie mecze i przenosi się do CSKA Moskwa - stwierdził.

 

Suzuki Puchar Polski jest więc ostatnią szansą, by obejrzeć znakomitego Duńczyka w barwach Zastalu.

 

Okienko zamyka się 26 lutego. Czy Zastal zamierza załatać dziurę po stracie Lundberga? Miłoszewski wypowiedział się na temat Lee Moore'a z MKS Dąbrowa Górnicza.

 

- Nie ma takiego tematu, chociaż to bardzo dobry zawodnik - powiedział.

 

Lundberg był liderem punktowym mistrza Polski w sensacyjnie wygranym 1 lutego meczu z CSKA (93:90). Uzyskał wówczas 26 pkt. Jest drugim strzelcem rosyjskiej ligi VTB ze średnią 20,4 pkt, zaś w polskiej ekstraklasie uzyskuje 16,9 pkt i 6,4 asyst (piąte miejsce w tej klasyfikacji).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie