Suzuki Puchar Polski: Enea Zastal BC Zielona Góra w finale! Iffe Lundberg zrobił różnicę

Enea Zastal BC Zielona Góra już w finale Suzuki Pucharu Polski w Lublinie! W półfinale drużyna trenera Żana Tabaka pokonała Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:79. Najlepszym graczem Enea Zastalu był Iffe Lundberg z 29 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami. Po 13 punktów dla Arged BMSlam Stali zdobyli Jakub Garbacz, James Florence i Taurean Green.

Ostrowianie rewelacyjnie weszli w to spotkanie, a po trafieniach Treya Kella prowadzili 7:0. Enea Zastal dość szybko zbliżał się jednak do przeciwników - kolejne akcje Geoffreya Groselle’a i Iffe Lundberga wymiernie w tym pomagały. Po chwili świetny fragment Janisa Berzinsa dał ekipie trenera Żana Tabaka minimalną przewagę. Chris Smith i Taurean Green ponownie zmieniali sytuację, ale trafienie Lundberga ustawiło wynik po 10 minutach na 30:25. W drugiej kwarcie zielonogórzanie utrzymywali bardzo dobry rytm w ataku, a swoje rzuty dodał Cecil Williams. Po serii 8:0 i trójce Rolandsa Freimanisa przewaga mistrzów wzrosła nawet do 12 punktów. Nie do zatrzymania ciągle był Lundberg, co pomagało w powiększaniu różnicy. Trójka Łukasza Koszarka oznaczała, że po pierwszej połowie było już 55:37.

W drugiej kwarcie ważne akcje należały do Geoffreya Groselle’a, dodatkowo świetnie oglądało się Lundberga. Dwie trójki z rzędu Duńczyka dawały aż 23 punkty przewagi. Arged BMSlam Stal była bezsilna - nie mogła znaleźć odpowiedzi na tak rewelacyjny atak. Pojedyncze akcje Marka Ogdena czy Chrisa Smitha nie wystarczały do odrabiania strat. Po 30 minutach było już 80:59. W kolejnej części meczu swoje rzuty dokładał Łukasz Koszarek, a zwycięstwo Enea Zastalu nie było już zagrożone. “Setkę” przekroczył Lundberg, a zielonogórzanie zwyciężyli ostatecznie 105:79.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:79 (30:25, 25:12, 25:22, 25:20)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Iffe Lundberg 29, Janis Berzins 26, Geoffrey Groselle 14, Rolands Freimanis 11, Łukasz Koszarek 8, Kris Richard 8, Cecil Williams 5, Mikołaj Siminski 2, Filip Put 2, Kacper Porada 0, Kacper Tkaczyk 0, Nikodem Klocek 0

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Jakub Garbacz 13, James Florence 13, Tauren Green 13, Chris Smith 11, Trey Kell 11, Josip Sobin 10, Jarosław Mokros 4, Mark Ogden 2, Szymon Ryżek 2