Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w 1/8 finału miksta

Tenis
Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w 1/8 finału miksta
fot. PAP/EPA
Iga Świątek i Łukasz Kubot na 1/8 finału zakończyli udział w rywalizacji mikstów w wielkoszlemowym Australian Open.

Iga Świątek i Łukasz Kubot na 1/8 finału zakończyli udział w rywalizacji mikstów w wielkoszlemowym Australian Open. Polscy tenisiści w drugiej rundzie przegrali w Melbourne z Amerykanką Hayley Carter i Belgiem Sanderem Gille 4:6, 1:6.

Carter i Gille w obsadzie znaleźli się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Swoją szansę wykorzystali - na otwarcie wyeliminowali broniących tytułu i najwyżej rozstawionych Czeszkę Barborę Krejcikovą i Chorwata Nikolę Mektica.

 

Świątek i Kubot w pierwszej rundzie pokonali zaś reprezentantów gospodarzy Astrę Sharmę i Johna-Patricka Smitha 5:7, 7:6 (8-6), 10-6, broniąc w drugim secie piłkę meczową.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kubot odpadł w 1/8 finału debla Australian Open

 

19-letnia zawodniczka z Raszyna, jak i starszy o 19 lat lubinianin wystąpili razem w Melbourne także rok temu. Wówczas odpadli w ćwierćfinale, ulegając... Sharmie i Smithowi.

 

Ich wspólny start to element przygotowań do igrzysk w Tokio, w których też chcą razem zagrać w mikście. Zarówno Świątek jak i Kubot już wcześniej zakończyli występ w tegorocznej edycji Australian Open w swoich priorytetowych konkurencjach. Ona w niedzielę odpadła w 1/8 finału singla, a on dzień później na tym samym etapie pożegnał się z rywalizacją deblową.

 

Ich porażka w grze mieszanej oznacza, że w seniorskiej rywalizacji w Melbourne nie ma już nikogo z Polaków.

 

Wynik 2. rundy (1/8 finału) miksta:

 

Hayley Carter, Sander Gille (USA, Belgia) - Iga Świątek, Łukasz Kubot (oboje Polska) 6:4, 6:1

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze