Liga Mistrzów: RB Lipsk - Liverpool FC. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów RB Lipsk - Liverpool FC

Piłkarze RB Lipsk i Liverpool FC mają za sobą pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów, który został rozegrany w Budapeszcie. Lepsi okazali się "The Reds", wygrywając 2:0. Bramki zdobyli Mohamed Salah i Sadio Mane. Zobaczcie skrót meczu RB Lipsk - Liverpool FC.

Jeszcze kilka tygodni temu nie byłoby wątpliwości, że to angielski klub jest faworytem. "The Reds" znaleźli się jednak w kryzysie. W dwunastu meczach o stawkę odnieśli tylko trzy zwycięstwa. Wicelider Bundesligi wygrał natomiast swoje cztery ostatnie mecze.

Jak się okazało, podopieczni Juergena Kloppa wrócili na zwycięską ścieżkę.  W pierwszej połowie niemiecki zespół miał swoje okazje, jednak ani razu nie zdołał pokonać Alissona Beckera. O wyniku przesądziła druga połowa. "The Reds" w 53. i 58. minucie strzelili gole za sprawą Mohameda Salaha i Sadio Mane, dzięki czemu są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem.

Spotkanie zostało rozegrane w Budapeszcie, co wynika z obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Liverpool nie uzyskał bowiem zgody na przyjazd od niemieckich władz.

Skrót meczu RB Lipsk - Liverpool FC

RB Lipsk - Liverpool FC 0:2 (0:0)
Bramki: Salah 53, Mane 58

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Nordi Mukiele (64. Willi Orban), Lukas Klostermann, Dayot Upamecano, Angelino - Marcel Sabitzer, Amadou Haidara (64. Yussuf Poulsen), Kevin Kampl (73. Hwang Hee-Chan) - Christopher Nkunku, Dani Olmo, Tyler Adams

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ozan Kabak, Jordan Henderson, Andy Robertson - Thiago Alcantara (72. Alex Oxlade-Chamberlain), Georginio Wijnaldum, Curtis Jones - Mohamed Salah (90. Neco Williams), Roberto Firmino (72. Xherdan Shaqiri), Sadio Mane

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.