Liga Mistrzów: RB Lipsk - Liverpool. "The Reds" wykorzystali błędy rywali i odnieśli cenne zwycięstwo

Liverpool ma dwubramkową przewagę przed rewanżem.

Liverpool FC pokonał 2:0 RB Lipsk w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla zespołu Jurgena Kloppa zdobyli Mohammed Salah i Sadio Mane. Obie bramki dla "The Reds" padły po indywidualnych błędach zawodników z Lipska.

Już w 5. minucie spotkania niezłą okazję do zdobycia gola miał Dani Olmo. Hiszpan oddał efektowny strzał głową, po którym piłka trafiła w słupek bramki Alissona. Liverpool odpowiedział w 15. minucie. Najpierw Peter Gulacsi obronił strzał wychodzącego na wolne pole Mohammeda Salaha, a chwilę potem w boczną siatkę uderzał Roberto Firmino.

Kolejną szansę na zdobycie gola "The Reds" mieli w 24. minucie gry. Dośrodkowywał Firmino, a głową strzelał Sadio Mane. Senegalczyk posłał jednak piłkę nad poprzeczką. Siedem minut później dalekie wyjście z bramki Gulacsiego próbował wykorzystać Andy Robertson. Obrońca mistrza Anglii chciał przelobować golkipera "Die Bullen", lecz uderzył minimalnie za mocno i futbolówka przefrunęła tuż nad bramką. Kilka minut później piłka wpadła do siatki RB Lipsk. Trafił Firmino, ale asystujący Mane przekroczył z piłką linię końcową boiska.

Liverpool kilkukrotnie próbował przedrzeć przez linię defensywną drużyny z Lipska, lecz żaden z ataków nie zakończył się powodzeniem. Po 45 minutach w Budapeszcie mieliśmy bezbramkowy remis.

Minutę po wznowieniu gry bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia miał zespół z Niemiec. W sytuacji "sam na sam" z Alissonem znalazł się Christopher Nkunku. Brazylijski bramkarz odbił jednak strzał Francuza na rzut rożny.

W 54. minucie gry Liverpool w końcu zdobył bramkę. Marcel Sabitzer posłał niedokładne podanie do kolegi z drużyny. Futbolówkę przechwycił Mohammed Salah. Egipcjanin popędził na bramkę Gulacsiego i pewnym uderzeniem pokonał węgierskiego bramkarza.

Osiem minut później było już 2:0. Tym razem poważny błąd popełnił Nordi Mukiele, który nie przeciął długiego podania skierowanego do Sadio Mane. Skrzydłowy "The Reds" przejął piłkę i ruszył na bramkę. Reprezenant Senegalu wykończył akcję celnym strzałem w lewy róg bramki drużyny z Lipska. Chwilę później kontaktowego gola dla "Die Bullen" mógł zdobyć Angelino, lecz jego strzał minął bramkę Liverpoolu.

Później w wielu akcjach po obu stronach brakowało dokładności. Trenerzy robili zmiany, lecz w obrazie gry niewiele się zmieniało. W 78. minucie mocno z dystansu strzelał Sabitzer, ale jego strzał minął słupek bramki zespołu mistrza Anglii. Liverpool spokojnie rozgrywał piłkę, zaś pojedyncze ataki RB Lipsk nie przyniosły efektu bramkowego. W jednej z ostatnich akcji meczu szansy na honorowe trafienie nie wykorzystał Hwang Hee-Chan. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu. Rewanż zostanie rozegrany 10 marca na Anfield.

RB Lipsk - Liverpool 0:2 (0:0)

Bramki: Salah 53, Mane 58

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Nordi Mukiele (64. Willi Orban), Lukas Klostermann, Dayot Upamecano, Angelino - Marcel Sabitzer, Amadou Haidara (64. Yussuf Poulsen), Kevin Kampl (73. Hwang Hee-Chan) - Christopher Nkunku, Dani Olmo, Tyler Adams

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold, Ozan Kabak, Jordan Henderson, Andy Robertson - Thiago Alcantara (72. Alex Oxlade-Chamberlain), Georginio Wijnaldum, Curtis Jones - Mohamed Salah (90. Neco Williams), Roberto Firmino (72. Xherdan Shaqiri), Sadio Mane

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.