Robert Lewandowski doradza Krzysztofowi Piątkowi? "Często ze sobą rozmawiamy"

Piłka nożna
Robert Lewandowski doradza Krzysztofowi Piątkowi? "Często ze sobą rozmawiamy"
Fot. PAP
Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek.

Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek współpracują ze sobą nie tylko podczas zgrupowań reprezentacji Polski, ale pozostają ze sobą w kontakcie także na co dzień. Taką informacją podzielił się napastnik Herthy Berlin, który zdradził także, że "wkrótce zobaczymy prawdziwego Piątka".

Piątek był bohaterem wywiadu w magazynie "Sport Bild". Reprezentant Polski nie tylko zdradził jakie ma oczekiwania wobec swojej najbliższej formy, ale także opowiedział o swoich relacjach z Lewandowskim.


- Często dzwonimy i piszemy do siebie. Podczas zgrupowań rozmawiamy o sytuacji w klubie, o tym jak mamy poruszać się po boisku, czego się od nas wymaga. Wiele się od niego uczę - powiedział Piątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Młodzieżowa UEFA została odwołana. Powodem pandemia


Polski napastnik dodał także, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nim.


- Nigdy nie powiedziałem, że chcę odejść z Berlina. Jestem w Hercie i daję z siebie wszystko. Zauważyłem, że coraz bardziej wchodzę w swój rytm. Dlatego wierzę, że wkrótce zobaczymy prawdziwego Krzysztofa Piątka - dodał.


Czy to oznacza, że Krzysztof Piątek ma szanse wskoczyć na kosmiczny poziom Roberta Lewandowskiego? Zdaniem samego piłkarza to jeszcze nie jest moment na takie porównania.


ZOBACZ TAKŻE: Walka na śmierć i życie dwóch Borussii... i Rose przechodzący z jednej do drugiej…


- Nie mogę się do niego porównywać. Lewandowski ma tak samo dobrą prawą jak i lewą nogę, świetnie główkuje, jest silny fizycznie. W tej chwili to najlepszy napastnik świata, jeden z najlepszych w historii Bundesligi - komplementował Piątek.


Krzysztof Piątek jest piłkarzem Herthy Berlin od stycznia 2020 roku. Wystąpił w 37 spotkaniach strzelając 10 goli. Nie jest to imponujący wynik, ale sama gra klubu ze stolicy Niemiec także odbiega od ideału. W tym sezonie w 21 spotkaniach zdobyli 18 punktów i zajmują dalekie 15. miejsce w Bundeslidze.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie