Dwaj piłkarze Salzburga zdyskwalifikowani za doping

Piłka nożna
Dwaj piłkarze Salzburga zdyskwalifikowani za doping
fot. PAP
Malijscy piłkarze mistrza Austrii FC Salzburg Sekou Koita i Mohamed Camara zostali zdyskwalifikowani na trzy miesiące w związku ze złamaniem przepisów antydopingowych.

Malijscy piłkarze mistrza Austrii FC Salzburg Sekou Koita i Mohamed Camara zostali zdyskwalifikowani na trzy miesiące w związku ze złamaniem przepisów antydopingowych. W grudniu mieli pozytywne wyniki badań pod kątem zabronionych substancji.

O decyzji Komisji Dyscyplinarnej Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) poinformował w czwartek sam klub. O godzinie 21 FC Salzburg rozpocznie mecz 1/16 finału Ligi Europy z Villarreal.

 

Test zlecony przez UEFA został wykonany kilka dni po powrocie Koity i Camary do Salzburga z listopadowego zgrupowania drużyny narodowej. W organizmach piłkarzy wykryto niedozwolony lek na chorobę wysokościową.

 

Koita zdobył w tym sezonie 14 goli w austriackiej Bundeslidze i jest liderem klasyfikacji strzelców, ale dorobku już znacząco nie poprawi. Dyskwalifikacja wykluczy go bowiem z większości spotkań - sezon zakończy się 21-22 maja.

 

 

Prowadzący w austriackiej ekstraklasie FC Salzburg ma 40 punktów po 17 spotkaniach i wyprzedza o trzy wicelidera Rapid Wiedeń.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie