Szymon Bajor: Ednaldo jest w równym gościem, ale mam nadzieję, że zrobimy show

Sporty walki
Szymon Bajor: Ednaldo jest w równym gościem, ale mam nadzieję, że zrobimy show
fot. Polsat Sport

- Ja nie miałem nigdy spiny ze swoimi przeciwnikami, do każdej walki podchodzę całkowicie sportowo i widzę, że mój rywal prezentuje podobne podejście. Ucieszył się i podziękował za wręczony urodzinowy prezent. Porozmawialiśmy nieco po ważeniu i sprawia wrażenie spoko gościa, jednak mam nadzieję, że jutro damy dobrą walkę - powiedział Szymon Bajor (21-9, 9 KO, 9 SUB), który na gali FEN 32 zmierzy się z Ednaldo Oliveirą (21-7-1, 11 KO, 2 SUB, 1 N/C).

Igor Marczak: Na ważeniu przed galą FEN 32 zrobiło nam się nieco kulinarnie, bo najpierw ty zorganizowałeś tort dla swojego rywala, a później Marcin Łazarz wręczył Wojciechowi Januszowi "czystą bułę"...

Szymon Bajor: Chciałem pokazać przeciwnikowi z Brazylii, czym jest polska gościnność. Ednaldo świętował dzisiaj (w dniu ważenia - przyp. red.) urodziny, więc okazja była oczywista. Wspólnie z właścicielem organizacji FEN Pawłem Jóźwiakiem stwierdziliśmy, że będzie to miły gest i długo się nie zastanawialiśmy. Ja nie miałem nigdy spiny ze swoimi przeciwnikami, do każdej walki podchodzę całkowicie sportowo i widzę, że mój rywal prezentuje podobne podejście. Ucieszył się i podziękował. Porozmawialiśmy nieco po ważeniu i sprawia wrażenie spoko gościa, jednak mam nadzieję, że jutro damy dobrą walkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bójka między bohaterami walki wieczoru FEN 32 podczas ceremonii ważenia. Było gorąco! (WIDEO)

 

Oczywiście sam piekłeś?

 

Pewnie, że tak (śmiech), pomógł mi thermomix.

 

Jeżeli chodzi o walkę, to uwagę przyciąga różnica zasięgów. Ednaldo mierzy prawie 2 metry i dysponuje zasięgiem większym o około 15 cm. Wydaje się więc, że kluczowe będzie skracanie dystansu.

 

Razem z trenerami nakreśliliśmy plan, by skracać dystans i wykorzystywać moje mocne strony w parterze. Rywal będzie na to na pewno przygotowany, bo pokazał to już m.in. w walkach z Michałem Kitą i Łukaszem Brzeskim. Lubi walczyć na wstecznym, kłuć rywali ciosami prostymi i nie pozwala się za bardzo zbliżać. Mamy na to plan awaryjny i zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie.

 

Jesteś jednak o sześć kilogramów cięższy, więc jeżeli już się położysz na przeciwniku, to powinieneś dominować go w parterze.

 

Mam nadzieję, że jeżeli uda mi się go obalić, to już nie wstanie. Na sparingach wygląda to jednak różnie, teraz już większość dobrych zawodników potrafi gdzieś tam się wywinąć i wstać, czy to wykorzystując ścianę, czy na wolnej macie. Kondycyjnie powinienem być wstanie za nim biegać przez cały czas, ale liczę na to, że uda mi się go złapać i przewrócić.

 

Ja wygląda ostatnia doba przed walką u Szymona Bajora?

 

W ciągu ostatnich 24 godzin staram się już zresetować i dlatego odłączam się od wszystkich mediów społecznościowych. Spędzam ten czas z najbliższą rodziną i koncentruję się właściwie tylko na walce.

 

ZOBACZ TAKŻE: FEN 32 w PPV. Sprawdź szczegóły transmisji

 

 

Wyniki ważenia przed galą FEN 32. 

 

70,3 kg, MMA: Mateusz Rębecki (70,3) vs Jose Barrios (70,2)
93,0 kg, MMA: Wojciech Janusz (93,4) vs Marcin Łazarz (93,4)
120,2 kg, MMA: Szymon Bajor (108,5) vs Ednaldo Oliveira (102,0)
80,0 kg, MMA: Szymon Dusza (80,0) vs Roland Cambal (79,7)
83,9 kg, MMA: Rafał Lewoń (84,4) vs Piotr Walawski (84,3)
77,1 kg, MMA: Cezary Oleksiejczuk (77,3) vs Djamil Chan (78,2)
83,9 kg, MMA: Piotr Kuberski (84,4) vs Mateusz Strzelczyk (84,3)
70,3 kg, MMA: Mikołaj Lewandowski (70,3) vs Wojciech Kawa (70,8)
93,0 kg, MMA: Bartosz Szewczyk (93,4) vs Akhmed Salamov (92,1)

 

Gala FEN 32 będzie transmitowana w systemie PPV.

Igor Marczak, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie