Wyjątkowa rozmowa z Thomasem Morgensternem w magazynie "Polskie Skocznie". Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zimowe
Wyjątkowa rozmowa z Thomasem Morgensternem w magazynie "Polskie Skocznie". Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Po zakończeniu kariery sportowej Thomas Morgenstern realizuje się jako pilot.

Tematem przewodnim kolejnego magazynu "Polskie Skocznie" będą wydarzenia związane z ostatnim konkursem Pucharu Świata przed zbliżającymi się mistrzostwami w Oberstdorfie. O faworytów tej imprezy zapytamy naszych gości oraz legendę austriackich skoków Thomasa Morgensterna, z którym porozmawiamy też o nomen omen bardziej "przyziemnych" sprawach. Transmisja magazynu "Polskie Skocznie" w sobotę w Polsacie Sport Extra.

W kolejnym odcinku magazynu "Polskie Skocznie" Paulina Chylewska porozmawia ze swoimi gośćmi o przebiegu zawodów w Rasnovie oraz zbliżających się mistrzostwach świata 2021. Szanse Dawida Kubackiego i Kamila Stocha na obronę kolejno złotego i srebrnego medalu oceni grono ekspertów: Janusz Pindera, Krzysztof Rawa i Paweł Wilkowicz.

 

Ponadto połączymy się z dyrektorem sportowym Polskiego Związku Narciarskiego Markiem Siderkiem oraz... ośmiokrotnym mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem olimpijskim Thomasem Morgensternem! Z legendarnym austriackim skoczkiem porozmawiamy o układzie sił przed zbliżającymi się mistrzostwami, ale poruszymy też nieco bardziej "przyziemne" tematy. "Morgiego" zapytamy też o życie na sportowej emeryturze (na której przebywa od 2014 roku) a także pasję do pilotażu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch drugi w Rasnovie. Dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda

 

Na koniec, dzięki Karolinie Kozłowskiej, dowiemy się, jak na wydarzenia w Rasnovie zareagowali użytkownicy mediów społecznościowych.

 

W piątek zawodnicy rywalizowali w Rumunii w ramach ostatnich zawodów Pucharu Świata przed zbliżającymi się mistrzostwami w Oberstdorfie. Przebieg konkursu dostarczył kibicom wielu emocji - po pierwszej serii pierwsze miejsce ex aequo zajmowali lider klasyfikacji generalnej Halvor Egner Granerud oraz, dość nieoczekiwanie, Manuel Fettner, natomiast trzeci był Dawid Kubacki. Kamil Stoch zajmował dziewiąte miejsce, choć jego strata do podium nie była wielka, co mogło napawać nadzieją przed drugim rozdaniem.

 

Ostatecznie okazało się, że emocje nie skończyły się nawet po ostatnim skoku, ponieważ mimo obrony pierwszego miejsca przez Graneruda, został on po chwili zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i drugie w tym sezonie zwycięstwo odniósł Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który w finałowej serii poszybował na imponującą odległość 97,5 m, a w dodatku uzyskał od sędziów pięć not po 19,5 punktu. Na najniższym stopniu podium uplasował się Karl Geiger, do którego zaledwie 0,1 punktu stracił Kubacki, który w trakcie drugiego skoku musiał zmagać się z niekorzystnym wiatrem.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w skokach: Halvor Egner Granerud zdyskwalifikowany w Rasnovie! Znamy powód

 

W sobotę w Rumunii odbędą się również jedyne w tym sezonie zawody mikstowe włączone w harmonogram Pucharu Świata. Polską drużynę utworzą Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

 

Prowadząca: Paulina Chylewska.
Goście: Janusz Pindera, Krzysztof Rawa, Paweł Wilkowicz.
Łączenia: Thomas Morgenstern, Marek Siderek.

 

Transmisja magazynu "Polskie Skocznie" w sobotę od godziny 20.10 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze