Damian Szymański strzelił dwa gole! Remis AEK Ateny

Damian Szymański strzelił dwa gole dla AEK Ateny

Piłkarz reprezentacji Polski Damian Szymański zdobył dwie bramki dla AEK Ateny w zremisowanym 2:2 u siebie meczu z Asterasem Tripolis w 23. kolejce greckiej ekstraklasy. Łącznie w obecnym sezonie ma trzy trafienia.

Goście już po 18 minutach prowadzili 2:0, a jedną z bramek zdobył były piłkarz Górnika Zabrze - Hiszpan Dani Suarez.

Krótko przed przerwą Szymański strzelił kontaktowego gola dla AEK, a w 68. minucie ustalił wynik meczu. Rozegrał całe spotkanie.

25-letni pomocnik to były piłkarz m.in. GKS Bełchatów, Jagiellonii Białystok i Wisły Płock. Od stycznia 2019 roku występował w Achmacie Grozny, a rok później został wypożyczony do AEK. W czerwcu 2020 Grecy zdecydowali o jego definitywnym wykupieniu.

W reprezentacji Polski rozegrał dotychczas cztery mecze.

AEK zajmuje w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 44 punktów. Zdecydowanym liderem jest Olympiakos Pireus (57), który zagra w niedzielę z trzecim obecnie Arisem Saloniki (43).