Liga Mistrzów: Dwubramkowa zaliczka Benfiki przed rewanżem z Club Brugge

Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Joao Mario.

Benfica Lizbona wygrała 2:0 z Club Brugge w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zwycięskie bramki zdobyli Joao Mario oraz David Neres. Rewanż odbędzie się 7 marca w Lizbonie.

Jako pierwsi w tym spotkaniu swoją szansę mieli piłkarze z Brugii. Już w 4. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tajon Buchanan, ale uderzył z ostrego kąta prosto w broniącego bramki Odysseasa Vlachodimosa. Obie drużyny stwarzały sytuacje, ale znacznie bliżej pierwszego trafienia byli piłkarze Benfiki. Przełom przyszedł dopiero w samej końcówce, a zagrożenie pojawiło się niespodziewanie pod bramką portugalskiego zespołu.

Po udanym dośrodkowaniu Noa Langa z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował Denis Odoi. Gospodarze zaczęli cieszyć się z premierowej bramki, ale arbiter nie miał wątpliwości - piłkarz Club Brugge był na minimalnym spalonym, wobec czego gola anulowano. Niedługo potem sędzia zakończył pierwszą połowę.

Nie oglądaliśmy bramek w pierwszej partii spotkania, ale za to gol padł już na początku drugiej połowy. W polu karnym gospodarzy faulowany był Goncalo Guedes, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Joao Mario i uderzył mocno pod poprzeczkę. Blisko obrony był Simon Mignolet, ale przepuścił piłkę po rękach wprost do własnej siatki. Mieliśmy zatem wynik 0:1 dla drużyny z Lizbony.

Belgowie atakowali bramkę przeciwnika, ale drugi gol należał również do gości. Po przecięciu niedokładnego podania fatalny błąd popełnił Bjorn Meijer dopuszczając do sytuacji sam na sam z bramkarzem Davida Neresa. Brazylijczyk nie zwykł marnować takich "prezentów" i pokonał golkipera pewnym strzałem. Ten sam piłkarz miał jeszcze okazję strzelić kolejną bramkę, ale tym razem arbiter dopatrzył się spalonego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 i to Benfica zagra w rewanżu z dwubramkową zaliczką.

Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się we wtorek 7 marca w Lizbonie.

Club Brugge - Benfica Lizbona 0:2 (0:0)

Bramki: Mario 51 (k), Neres 88

Club Brugge: Simon Mignolet - Clinton Mata, Jack Hendry, Brandon Mechele, Bjorn Meijer - Denis Odoi (65. Casper Nielsen), Raphael Onyedika - Tajon Buchanan, Hans Vanaken, Kamal Sowah (79. Ferran Jutgla) - Noa Lang

Benfica Lizbona: Odysseas Vlachodimos - Alexander Bah, Antonio Silva, Nicolas Otamendi, Alejandro Grimaldo - Florentino, Chiquinho - Fredrik Aursnes, Joao Mario (90+4. Joao Neves), Rafa Silva (65. David Neres) - Goncalo Ramos (65. Goncalo Guedes)

Żółte kartki: Odoi, Sowah - Otamendi