Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - GKS Tychy. Relacja i wynik na żywo

Wicelider Fortuna 1 Liga - ŁKS Łódź, ma już za sobą jeden oficjalny mecz w 2021 roku. W 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski łodzianie przegrali z Legią Warszawa 2:3. Jeśli przeciwko GKS-owi Tychy podopieczni Wojciecha Stawowego zagrają na takim samym poziomie jak z mistrzami Polski, będą mieli spore szanse, by odnieść jedenaste zwycięstwo w tym sezonie ligowym i zmniejszyć dystans do lidera Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Relacja na żywo z meczu ŁKS Łódź - GKS Tychy na Polsatsport.pl.

Łodzianie pod koniec zeszłego roku nie byli w najlepszej formie i przełożyło się to na wyniki. Spadkowicz z Ekstraklasy poniósł aż cztery porażki w pięciu meczach i raz zremisował. Zima pozwoliła jednak „zresetować” się zawodnikom ŁKS-u i możliwe, że już w pierwszym ligowym spotkaniu tego roku zespół przerwie passę trzech ligowych porażek z rzędu. Tym bardziej, że przeciwko Legii „Rycerze Wiosny” zaprezentowali się bardzo dobrze, a tym samym mieli szansę zmierzyć się już w meczu o stawkę.

Tyszanie również znajdują się w górnej części ligowej tabeli. Na wyjazdach idzie im jednak raczej przeciętnie – aż 4 z 6 spotkań wyjazdowych GKS-u zakończyły się podziałem punktów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w obecnej kampanii tyszanie tracą niewiele bramek, zaledwie 0.87 na spotkanie. Mimo to, przed „Trójkolorowymi” stanie najlepsza ofensywa Fortuna 1 Ligi, która na własnym boisku zdobywa ponad 3 gole w każdym meczu.

Bezpośredni awans uzyskają dwie najlepsze drużyny, a trzecim klubem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6. To sprawia, że o udziale w barażach myślą nawet zespoły z dolnej połowy tabeli, choćby jedenasta Korona (21 pkt) czy trzynasty Widzew (19), czterokrotny mistrz i siedmiokrotny wicemistrz Polski.

Obecne rozgrywki powinny zakończyć się 12 czerwca. Następnie (16-20 czerwca) odbędą się mecze barażowe - półfinały i finał - o awans do elity.

Relacja na żywo z meczu ŁKS Łódź - GKS Tychy na Polsatsport.pl. Początek od godziny 12:40.