Hojny datek kibica Internacionalu. Wszystko po to, aby zapewnić grę czołowego piłkarza w ważnym meczu

Piłka nożna
Hojny datek kibica Internacionalu. Wszystko po to, aby zapewnić grę czołowego piłkarza w ważnym meczu
fot. PAP/EPA
Rodinei został wypożyczony do Internacionalu w ubiegłym roku i jest podstawowym zawodnikiem w swoim obecnym klubie.

Kibic Internacionalu przekazał temu brazylijskiemu klubowi sumę równowartą prawie 200 tysięcy dolarów. Jak podają tamtejsze media, ma to zapewnić występ ważnego piłkarza w niedzielnym meczu ligowym z Flamengo, który może dać zespołowi długo wyczekiwany tytuł.

- Internacional w piątek otrzymał darowiznę w wysokości 1 miliona reali brazylijskich (ponad 185 tys. dol.) od Elusmara Maggiego Scheffera. Kibic "Colorado" podpisał umowę zapewniającą, że daje klubowi te pieniądze bez żadnych zobowiązań. Przekazujemy nasze najszczersze podziękowania - podano w klubowym komunikacie.

 

Rzecznik prasowy Internacionalu nie chciał powiedzieć, na co zostanie przeznaczona owa hojna darowizna. Przyznał jednak, że - zgodnie z porozumieniem zawartym przez kluby - wypożyczony z Flamengo Rodinei nie może grać przeciwko temu zespołowi w barwach ekipy z Porto Alegre, o ile ta nie zapłaci 1 mln reali.

 

Zobacz także: Liga Mistrzów: Pierwszy gol Leo Messiego w 2021 roku! Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo

 

Brazylijskie media podają więc, że suma przekazana przez Maggiego Scheffera, którego opisują jako bogatego farmera, ma zagwarantować udział 29-letniego obrońcy w niedzielnym pojedynku tych drużyn. Rodinei został wypożyczony do Internacionalu w ubiegłym roku i jest podstawowym zawodnikiem w swoim obecnym klubie.

 

Klub z Porto Alegre, który ostatnio mistrzostwo Brazylii zdobył w 1979 roku, jest liderem tabeli. O jeden punkt wyprzedza Flamengo, a do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie