Była liderka Pucharu Świata rozżalona. "Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu"

Zimowe
Była liderka Pucharu Świata rozżalona. "Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu"
fot. Instagram
Marita Kramer spróbuje przekuć sportową złość na triumf w MŚ w Oberstdorfie

Marita Kramer prowadziła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach przed rozpoczęciem weekendu w Rasnovie. Austriaczka została jednak niesłusznie wykluczona z rywalizacji w Rumunii, a swojego rozgoryczenia nie kryła w mediach społecznościowych. - Trudno to zrozumieć. Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu - napisała Kramer.

Kramer została wykluczona z pucharowej rywalizacji w Rasnovie ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa. 19-letnia Austriaczka w Rumunii straciła tym samym plastron liderki Pucharu Świata kobiet. Jak się okazało wynik testu był fałszywy, o czym Kramer napisała w mediach społecznościowych.

 

- Trudno to zrozumieć. Otrzymałam fałszywie pozytywny wynik testu i nie mogłam wziąć udziału w zawodach, choć później otrzymałam serię negatywnych wyników - napisała rozżalona 19-latka. Do tej pory w Pucharze Świata wygrała 3 konkursy, ale w Rumunii szansa na kolejne triumfy została jej odebrana.

 

ZOBACZ TAKŻE: Stefan Hula wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode

 

- Utrata żółtego plastronu w taki sposób nie jest czymś łatwym, ale to część tego szalonego sezonu - napisała. Po konkursach w Rasnovie spadła na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a prowadzi Słowenka Nika Kriznar.

 

- Dobrą wiadomością jest kolejny wynik negatywny, co oznacza, że mogę wziąć udział w mistrzostwach świata. Czas na ostatnie przygotowania i powrót na skocznię. Nie mogę się już doczekać - dodała. Przypomnijmy, że czempionat w Oberstorfie rozpocznie się już w następnym tygodniu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sara Marita Kramer (@saramarita_kramer)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie