MŚ w biathlonie: Czwarty złoty medal Sturla Holma Laegreida

Sturla Holm Laegreid zdobył złoty medal mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego na 15 km

Norweski biathlonista Sturla Holm Laegreid zdobył w Pokljuce złoty medal mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego na 15 km, ostatniej konkurencji zmagań w Słowenii. To jego czwarty triumf w tegorocznej imprezie. Polacy w niedzielę nie startowali.

24-letni Laegreid wcześniej w Pokljuce był najlepszy także w biegu indywidualnym na 20 km oraz wraz z rodakami w sztafetach: męskiej i mieszanej. Srebro wywalczył w niedzielę inny Norweg Johannes Dale, a brąz - Francuz Quentin Fillon Maillet.

Faworyt Johannes Thingnes Boe, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, do którego MŚ się zaliczają, nie popisał się tego dnia na strzelnicy, pudłując aż pięciokrotnie. Norweg zajął szóste miejsce.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata pozostały jeszcze trzy rundy. Najbliższa z nich - pierwsza z dwóch w czeskim Novym Mescie - zaplanowana jest na 4-7 marca.