Drużyna Michała Kubiaka ponownie lepsza od zespołu Bartosza Kurka

Siatkówka
Drużyna Michała Kubiaka ponownie lepsza od zespołu Bartosza Kurka
fot. Cyfrasport
Siatkarze Panasonic Panthers, z Michałem Kubiakiem w składzie, pokonali u siebie zespół Wolfdogs Nagoja Bartosza Kurka 3:0.

Siatkarze Panasonic Panthers, z Michałem Kubiakiem w składzie, pokonali u siebie zespół Wolfdogs Nagoja Bartosza Kurka 3:0 w meczu ligi japońskiej. Rozgrywany w sobotę pojedynek z udziałem drużyn czołowych reprezentantów Polski zakończył się takim samym wynikiem.

Kubiak zdobył w niedzielę 10 punktów - dziewięć atakiem i jeden blokiem. Kapitan i przyjmujący drużyny narodowej nie miał tego dnia dobrego dnia w ofensywnie - atakował z niespełna 38-procentową skutecznością.

 

Niewiele ponad 50 procent efektywności pod tym względem miał Kurek. Reprezentacyjny atakujący zdobył 18 "oczek". Tym razem nie punktował bezpośrednio ani blokiem, ani zagrywką. W sobotę zdobył 27 pkt, a Kubiak 14.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant USA Torey Defalco trafi do PlusLigi?

 

"Pantery", które siedzibę mają w Osace, umocniły się na drugim miejscu w tabeli. Mają na koncie 20 zwycięstw, a to właśnie ich liczba jest podstawowym kryterium decydującym o kolejności w stawce. Ekipa z Nagoi znajduje się tuż za nimi, z 17 wygranymi. Zespół Kurka jednak rozegrał o dwa spotkania mniej. Liderem są zawodnicy Suntory Sunbirds, którzy triumfowali w 22 meczach, a rozegrali ich tyle samo co Wolfdogs.

 

Kurek z dużą przewagą prowadzi w klasyfikacji na najlepiej punktującego zawodnika w bieżących rozgrywkach Kraju Kwitnącej Wiśni. Dotychczas zdobył ich 632 i jako jedyny przekroczył granicę 600 "oczek". Drugi w zestawieniu Yuji Nishida z JTEKT STINGS ma ich na koncie 579. 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie