Kibice Salernitany okazali wsparcie Patrykowi Dziczkowi. Wyjątkowy transparent przed stadionem

Piłkarz Salernitany Patryk Dziczek zasłabł w końcówce wyjazdowego meczu z Ascoli w Serie B (drugi poziom we Włoszech) i został odwieziony do szpitala.

Piłkarz Salernitany Patryk Dziczek zasłabł w końcówce wyjazdowego meczu z Ascoli w Serie B (drugi poziom we Włoszech) i został odwieziony do szpitala. - Mamy nadzieję, że to nic poważnego i zawodnik jak najszybciej wyzdrowieje - powiedział trener drużyny Fabrizio Castori. Z kolei kibice ekipy z Salerno okazali wsparcie naszemu piłkarzowi wywieszając transparent w języku polskim.

Niespełna 23-letni Dziczek, piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski, były zawodnik Piasta Gliwice, wszedł na boisko w 72. minucie, ale nie dokończył sobotnich zawodów.

W końcówce spotkania polski pomocnik - bez kontaktu z rywalem - zasłabł i upadł na murawę. Na boisku szybko pojawiły się służby medyczne. Piłkarz prawdopodobnie odzyskał przytomność, ale i tak został odwieziony do szpitala.

W pomeczowej wypowiedzi trener Salernitany odniósł się do tej sytuacji. - Bardzo nam przykro z powodu sytuacji, jaka przydarzyła się Dziczkowi. Przede wszystkim mamy nadzieję, że to nic poważnego i że on jak najszybciej wyzdrowieje - podkreślił trener Castori.

Pięknym gestem wykazali się również kibice Salernitany. Przed stadionem swojej drużyny wywiesili transparent wspierający Dziczka. - Patryk, nie poddawaj się - napisali Włosi w języku polskim.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salernitany 2:0, obie bramki zdobył w pierwszej połowie Gennaro Tutino. W barwach tej drużyny, zajmującej trzecie miejsce w Serie B, zagrał także (do 72. minuty) Paweł Jaroszyński.

Dziczek jest zawodnikiem Lazio, który przebywa na wypożyczeniu w Salernitanie. W tym sezonie polski pomocnik wystąpił w 15 meczach Serie B.