Serie A: Inter rozbił Milan w derbach i umocnił się na pozycji lidera

Gol Lautaro Martineza otworzył wynik meczu.

Inter Mediolan pokonał AC Milan 3:0 w derbowym meczu w ramach rozgrywek Serie A. Dwa gole dla triumfatorów strzelił Lautaro Martinez, a trzecie trafienie zanotował Romelu Lukaku.

Inter rozpoczął prestiżowe starcie bardzo agresywnie i taktyka przygotowana przez Antonio Conte szybko zdała egzamin. Już bowiem w 5. minucie dokładnie dośrodkowanie Lukaku skutecznie wykorzystał Martinez i dał prowadzenie swojej drużynie. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Milanu, jednak próby niezwykle skutecznych w tym sezonie Zlatana Ibrahimovicia czy Theo Hernandeza okazały się niecelne.

Niewiele brakowało, a druga część gry rozpoczęłaby się idealnie dla Milanu. Dwie dogodne sytuacje dla rywali świetnie powstrzymał jednak Samir Handanović, doświadczony golkiper Interu. Najpierw swojej szansy szukał "Ibra", a następnie Sandro Tonali. Choć Milan starał się doprowadzić do remisu, po raz kolejny Gianluigiego Donnarummę pokonał Martinez. Argentyńczyk tym razem na bramkę zamienił dogranie Ivana Perisicia.

Kilka minut było już 3:0 dla Interu. Swoje trafienie zanotował ten, który asystował Martinezowi przy premierowym golu, czyli Lukaku. Belg sprawnie przedarł się przed defensywę Milanu i przy jego uderzeniu z lewej nogi Donnarumma był bez szans. Dla byłego napastnika Manchesteru United były to czwarte kolejne derby Mediolanu z golem.

Jak się okazało, bramka z 66. minuty była ostatnią w niedzielnym spotkaniu Milanu z Interem. Pod koniec honorowego gola dla "Rossonerich" starali się strzelić kolejno Ante Rebić i Franck Kessie, jednak oni również nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego tego dnia kapitana Interu.

Dzięki wygranej Inter umocnił się na pozycji lidera. Przewaga podopiecznych Conte nad lokalnymi rywalami, którzy zajmują aktualnie drugą lokatę w tabeli Serie A, wynosi cztery punkty. W pierwszym spotkaniu ligowym tych drużyn w obecnym sezonie górą był Milan, który triumfował 2:1 po dwóch golach Ibrahimovicia. Trafieniem dla Interu odpowiedział wówczas Lukaku - najskuteczniejszy zawodnik aktualnych rozgrywek Serie A (17 trafień).

AC Milan - Inter Mediolan 0:3 (0:1)
Bramka: Martinez 5, 57, Lukaku 66