MŚ Oberstdorf 2021: Terminarz i program. Kiedy startują Polacy?

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021: Terminarz i program. Kiedy startują Polacy?
Fot. Cyfrasport
Kamil Stoch powalczy o kolejny medal mistrzostw świata.

Czas na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Oberstdorfie! Zmagania potrwają dwa tygodnie w dniach 22 lutego - 7 marca. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizowali w 21 konkurencjach. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach. Sprawdźcie terminarz i program MŚ Oberstdorf 2021.

Polskę reprezentować będzie 23 sportowców. Wraz z nimi do Niemiec pojedzie 33 członków sztabów szkoleniowych. Najwięcej zawodników liczy sobie reprezentacja w skokach narciarskich. Do Oberstdorfu uda się sześciu skoczków i pięć skoczkiń. Również sztab szkoleniowy towarzyszący skoczkom i skoczkiniom jest najliczniejszy. 

 

Z kolei w biegach narciarskich Polskę reprezentować będzie pięciu zawodników i pięć zawodniczek. Najmniej liczna jest drużyna złożona ze specjalistów kombinacji norweskiej. W tej dyscyplinie rywalizować będzie dwóch biało-czerwonych. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zawrotne ceny testów na koronawirusa na MŚ Oberstdorf 2021. Ucierpią skoczkowie i media

 

Poniżej przedstawiamy program zawodów rozgrywanych w ramach MŚ Oberstdorf 2021. W trakcie trwania turnieju może dojść zmian w harmonogramie imprezy.

MŚ Oberstdorf 2021: Terminarz

Poniedziałek, 22.02.2021

 

10:00 - Biegi narciarskie - trening – kobiety i mężczyźni (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk.

15:00 - Kombinacja norweska – trening – kobiety i mężczyźni (technika klasyczna i dowolna) Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz 

 

Wtorek, 23.02.2021

 

13:30 – Biegi narciarskie – trening – kobiety i mężczyźni (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec Mateusz Haratyk

15:30 – Skoki narciarskie – trening – kobiety (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

16:00 – Kombinacja norweska – trening – kobiety i mężczyźni (technika dowolna):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

 

Środa, 24.02.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – trening – kobiety (HS 106)

09:00 – Biegi narciarskie – kwalifikacje – kobiety (5 km, technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kalet, Karolina Kukuczka 

10:30 – Kombinacja norweska – trening – mężczyźni (HS 106):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

10:30 – Biegi narciarskie – kwalifikacje – mężczyźni (10 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

14:00 – Skoki narciarskie – trening – mężczyźni (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

16:00 – Biegi narciarskie – trening – kobiety i mężczyźni (sprint, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka

16:00 – Biegi narciarskie – trening – kobiety i mężczyźni (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczk, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

16:45 – Skoki narciarskie – trening – kobiety (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

18:00 – Skoki narciarskie – kwalifikacje – kobiety (HS 106)

20:00 – Ceremonia otwarcia

 

Czwartek, 25.02.2021

 

09:00 – Kombinacja Norweska – trening – kobiety (HS 106)

09:00 – Biegi narciarskie – kwalifikacje – kobiety i mężczyźni (sprint): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka

10:30 – Kombinacja Norweska – trening – mężczyźni (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

11:30 – Biegi narciarskie – finały – kobiety (1,2 km, technika klasyczna), mężczyźni (1,5 km, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka

15:45 – Skoki narciarskie – seria próbna – kobiety (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

16:00 – Kombinacja norweska – trening – kobiety i mężczyźni  (5/10 km, technika dowolna):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz 

17:00 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny – kobiety (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

19:15 – Skoki narciarskie – trening – mężczyźni (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

Piątek , 26.02.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – seria próbna – mężczyźni (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

10:15 – Kombinacja norweska – konkurs indywidualny – mężczyźni (HS 106): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

10:30 – Biegi narciarskie – bieg łączony – trening (technika klasyczna i dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

16:00 – Kombinacja norweska – zawody indywidualne -  mężczyźni (10 km, technika dowolna):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz 

16:00 – Skoki narciarskie – seria próbna – kobiety (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

17:00 – Kombinacja norweska – trening drużynowy – kobiety i mężczyźni (4x5 km):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

17:15 – Skoki narciarskie – konkurs drużynowy – kobiety (HS 106): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

19:00 – Skoki narciarskie – trening – mężczyźni (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

20:30 – Skoki narciarskie – kwalifikacje – mężczyźni (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

Sobota, 27.02.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – seria próbna – kobiety (HS 106)

10:00 – Kombinacja norweska – konkurs indywidualny – kobiety (HS 106)

11:45 – Biegi narciarskie – bieg łączony – kobiety (15 km): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka

13:30 – Biegi narciarskie – bieg łączony – mężczyźni (30 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

15:15 – Skoki narciarskie – oficjalny trening – mężczyźni (HS 106): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała (AZS Zakopane), Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

15:30 – Kombinacja norweska – zawody indywidualne – kobiety (5 km, technika dowolna)

16:30 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny mężczyzn:  Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

16:30 – Biegi narciarskie – oficjalny trening – sprint drużynowy: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

 

Niedziela, 28.02.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – seria próbna – mężczyźni (HS 106)  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

10:00 – Kombinacja norweska – konkurs drużynowy – mężczyźni (HS 106):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

11:00 – Biegi narciarskie – kwalifikacje – sprint drużynowy (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta (obie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany), Karolina Kukuczka (MKS Istebna) Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

13:00 – Biegi narciarskie – finał sprintu drużynowego – kobiety i mężczyźni Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

15:00 – Kombinacja norweska – zawody drużynowe – mężczyźni (4x5 km):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

15:30 – Skoki narciarskie – seria próbna – drużyny mieszane (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

17:00 – Skoki narciarskie – konkurs drużyn mieszanych (HS 106):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

Poniedziałek, 01.03.2021

 

13:00 – Biegi narciarskie – trening – kobiety i mężczyźn:i Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

15:30 – Kombinacja norweska – trening – mężczyźni:  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

17:00 – Skoki narciarskie – oficjalny trening kobiety (HS 137):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

 

Wtorek, 02.03.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – trening – mężczyźni (HS 137):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

13:15 – Biegi narciarskie – zawody indywidualne – mężczyźni (15 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

14:30 – Biegi narciarskie – oficjalny trening – mężczyźni (technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

16:00 – Kombinacja norweska – oficjalny trening – mężczyźni (technika dowolna)

16:30 – Skoki narciarskie – oficjalny trening – kobiety (HS 137):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel

18:00 – Skoki narciarskie – kwalifikacje – kobiety (HS 137):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

 

Środa, 03.03.2021

 

08:30 – Kombinacja norweska – oficjalny trening – mężczyźni: Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

13:15 – Biegi narciarskie – zawody indywidualne – mężczyźni (15 km, technika dowolna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

16:00 – Skoki narciarskie – seria próbna – kobiety (HS 137): Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

16:00 – Biegi narciarskie – oficjalny trening – kobiety i mężczyźni (technika dowolna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

16:00 – Kombinacja norweska – trening – mężczyźni (technika dowolna): Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

17:15 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny – kobiety (HS 137):  Kinga Rajda, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab, Kamila Karpiel 

19:15 – Skoki narciarskie – oficjalny trening – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka 

 

Czwartek, 04.03.2021

 

10:00 – Kombinacja norweska – seria próbna – mężczyźni (HS 137):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

11:00 – Kombinacja norweska – konkurs indywidualny – mężczyźni (HS 137):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowic

13:15 – Biegi narciarskie – sztafeta – mężczyźni (4x10 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

15:15 – Kombinacja norweska – konkurs indywidualny – mężczyźni (10 km, technika dowolna):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz 

16:00 – Skoki narciarskie – oficjalny trening – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka 

17:30 – Skoki narciarskie – kwalifikacje – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

Piątek, 05.03.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – oficjalny trening – mężczyźni (HS 137):  Szczepan Kupczak, Andrzej Szczechowicz

13:15 – Biegi narciarskie – sztafeta – mężczyźni (4x10 km): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

15:30 – Kombinacja norweska – oficjalny trening – mężczyźni (sprint drużynowy)

15:45 – Skoki narciarskie – seria próbna – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka 

17:00 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka 

17:00 – Biegi narciarskie – oficjalny trening – bieg masowy, kobiety i mężczyźni: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka, Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk

 

Sobota 06.03.2021

 

09:00 – Kombinacja norweska – seria próbna – konkurs drużynowy (HS 137)

10:00 – Kombinacja norweska – konkurs drużynowy – mężczyźni (HS 137)

12:30 – Biegi narciarskie – konkurs indywidualny – kobiety (30 km, technika klasyczna): Izabela Marcisz, Monika Skinder, Karolina Kaleta, Weronika Kaleta, Karolina Kukuczka 

15:00 – Kombinacja norweska – sprint drużynowy – mężczyźni (2x7,5 km)

15:45 – Skoki narciarskie – seria próbna – konkurs drużynowy, mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

16:00 – Biegi narciarskie – trening: Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

17:00 – Skoki narciarskie – konkurs drużynowy – mężczyźni (HS 137): Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka

 

Niedziela 07.03.2021

 

13:00 – Biegi narciarskie – konkurs indywidualny – mężczyźni (50 km, technika klasyczna): Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Kacper Antolec, Mateusz Haratyk 

Po zawodach – ceremonia zamknięcia mistrzostw.

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze