MŚ w Heerenveen: 10. miejsce Magdaleny Czyszczoń najlepszym sobotnim wynikiem Polaków

Magdalena Czyszczoń zajęła 10. miejsce w biegu masowym

Dziesiąte miejsce Magdaleny Czyszczoń w biegu masowym było najlepszym sobotnim wynikiem reprezentantów Polski w trwających w holenderskim Heerenveen mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim.

Czyszczoń zakończyła rywalizację w biegu masowym z jednym punktem. Tuż za nią, na 11. miejscu, uplasowała się druga z Biało-Czerwonych, Karolina Bosiek. Złoto zdobyła Holenderka Marijke Groenewoud, srebro - Kanadyjka Ivanie Blondin, a brąz druga z reprezentantek Holandii, Irene Schouten.

Na dystansie 1000 metrów najwyższe miejsce spośród naszych reprezentantów zajęła Karolina Bosiek, która była 12. Natalia Jabrzyk zakończyła zmagania na 20. pozycji. Do zwyciężczyni, Holenderki Jutty Leerdam, Polki straciły odpowiednio 3.24 i 5.03 sekundy. Srebro w tej konkurencji zdobyła druga z reprezentantek Holandii, Antoinette Rijpma-de Jong, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Japonka Miho Takagi.

Poza pierwszą dziesiątką na 1000 metrów znaleźli się również Damian Żurek i Piotr Michalski. Pierwszy z nich był 13., drugi - 17. Po złoto sięgnął Amerykanin Jordan Stolz, który wyprzedził Holendra Thomasa Krola i pochodzącego z Holandii, ale reprezentującego od 2014 roku Wielką Brytanię Corneliusa Kerstena.

W biegu masowym mężczyzn, do którego nie zakwalifikował się żaden z Polaków, triumfował Belg Bart Swings. Srebro zdobył Holender Bart Hoolwerf, a brąz - Włoch Andrea Giovannini.

Zakończenie mistrzostw świata w Heerenveen już w niedzielę (5 marca). Tego dnia odbędą się finały rywalizacji kobiet i mężczyzn na 1500 metrów, zmagania panów na 10000 metrów oraz pań na 5000 metrów.