MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Czyszczoń i Bosiek z awansem do finału wyścigu ze startu wspólnego

Karolina Bosiek

Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek wywalczyły awans do finału wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Początek tych zawodów zaplanowano na godzinę 17.19.

W pierwszym półfinale Czyszczoń wywalczyła cztery punkty i zajęła ósme miejsce - ostatnie premiowane awansem do finału. Z kolei w drugim wyścigu półfinałowym Bosiek miała sześć pkt i była szósta.

Wcześniej w półfinałach walczyli mężczyźni (bez Polaków). Na sobotę planowana jest jeszcze rywalizacja na 1000 m, w której udział wezmą Piotr Michalski, Damian Żurek, Bosiek i Natalia Jabrzyk.

Mistrzostwa w Holandii zakończą się w niedzielę.