Zagraniczni zawodnicy UFC z polskimi korzeniami (ZDJĘCIA)

Sporty walki
Zagraniczni zawodnicy UFC z polskimi korzeniami (ZDJĘCIA)
Fot. UFC
Tom Aspinall (z lewej) w miniony weekend pokonał utytułowanego Andreia Arlovskiego.

W miniony weekend na gali UFC Fight Night 184 Tom Aspinall zanotował kolejny bardzo dobry występ amerykańskiej organizacji. Anglik poddał byłego mistrza UFC w wadze ciężkiej Andreia Arlovskiego. Nie każdy wie, ale 27-latek ma polskie korzenie i bardzo dobrze mówi w naszym języku. Warto wspomnieć, że nie jest on jedynym zagranicznym zawodnikiem UFC, który posiada związki z Polską.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tom Aspinall (@tomaspinall93)

 

Tom Aspinall (10-2, 8 KO, 2 SUB)

 

Urodzony w Salford zawodnik wychowywał się w polsko-angielskiej rodzinie. Karierę w zawodowym MMA Aspinall rozpoczął w wieku 21 lat. Przed dołączeniem do UFC, Anglik toczył walki z polskimi zawodnikami. Jego przeciwnikami byli m.in. Kamil Bazelak i Łukasz Parobiec.

 

W amerykańskiej organizacji Aspinall zadebiutował w lipcu 2020 roku. Od tamtej pory stoczył trzy walki w UFC i wszystkie kończył przed czasem. Ostatnie zwycięstwo z Arlovskim jest zdecydowanie najcenniejszym w jego dotychczasowej przygodzie z MMA. Jakiś czas temu reprezentant Anglii zamieścił film, w którym wypowiada się po polsku. Trzeba przyznać, że wschodząca gwiazda UFC bardzo dobrze posługuje się naszym językiem. 

NASTĘPNY ZAGRANICZNY ZAWODNIK UFC Z POLSKIMI KORZENIAMI →

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze