Bartosz Bednorz: Studzę chłopakom emocje i mówię, że mecz ze Skrą będzie zaciętą batalią

Siatkówka
Bartosz Bednorz: Studzę chłopakom emocje i mówię, że mecz ze Skrą będzie zaciętą batalią
fot. CEV
PGE Skra Bełchatów zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań.

Po trzech latach przerwy do Bełchatowa wraca Bartosz Bednorz, ale tym razem w barwach Zenitu Kazań. W środę rosyjski gigant zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z miejscową PGE Skrą. - Studzę chłopakom emocje i mówię, że musimy być gotowi na bardzo trudne spotkanie. Polska siatkówka jest troszeczkę inna niż ta, którą mamy na co dzień. Musimy się spodziewać zaciętej batalii - powiedział przyjmujący drużyny z Rosji.

Bednorz grał w PGE Skrze w latach 2016-2018. W tym czasie wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju. - Cieszę się, że mogliśmy przyjechać do Polski. Po pierwsze - zobaczyłem swoją rodzinę po siedmiu miesiącach, więc drzemią we mnie niesamowite emocje. Po drugie - mogłem się spotkać ze wszystkimi z klubu. Z PGE Skrą rozstałem się w bardzo pozytywnych relacjach po zdobyciu złotego medalu Z wieloma osobami mam kontakt do dziś. To niesamowite uczucie wejść na tę salę ponownie w koszulce tak wielkiego klubu, a równie mieć tu tak wielu przyjaciół - przyznał Bednorz.

 

W tym sezonie Zenit zaliczył kilka wpadek, ale ostatnio powrócił na zwycięską ścieżkę. Skra natomiast cały czas prezentuje się poniżej oczekiwań i do meczu LM podejdzie po dwóch bolesnych porażkach. - Powiedziałem kolegom z drużyny, że to nie ma znaczenia. Grałem tu i wiem, jak duża jest motywacja bełchatowian przed starciami w Lidze Mistrzów. W ćwierćfinale i w spotkaniu z Zenitem będzie jeszcze większa. To zawsze wzbudza znacznie większe emocje niż normalny mecz ligowy. Skra ma bardzo mocnych zawodników na papierze i mimo że przegrała dwa ostatnie spotkania, to z takim potencjałem w końcu się odbuduje. Studzę chłopakom emocje i mówię, że musimy być gotowi na bardzo trudne spotkanie. Polska siatkówka jest troszeczkę inna niż ta, którą mamy na co dzień. Musimy się spodziewać zaciętej batalii. Nie lubię wskazywać faworyta. Oba zespoły mają dobrych zawodników. Niech wygra lepszy - stwierdził przyjmujący Zeniu przed meczem z PGE Skrą.

 

Zobacz także: LM siatkarzy: Michał Mieszko Gogol zadowolony z wyników losowania

 

Obie ekipy zmierzą się w środę 24 lutego o godzinie 20.15. Transmisja ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów siatkarzy w Polsacie Sport.

 

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie