Kim Rasmussen nie jest już trenerem Perły Lublin

Piłka ręczna
Kim Rasmussen nie jest już trenerem Perły Lublin
fot. PAP

Duńczyk Kim Rasmussen nie jest już trenerem zespołu mistrzyń Polski w piłce ręcznej MKS Perła Lublin. Do koca sezonu drużynę prowadzić będzie Monika Marzec pełniąca dotąd funkcję drugiej trenerki.

- Rozwiązaliśmy kontrakt na zasadzie porozumienia stron, bo odpadnięcie z dalszych gier w Lidze Europejskiej zakończyło pewien etap, który mogliśmy ocenić. Zakładane cele nie zostały osiągnięte i obustronnie zdecydowaliśmy o rozstaniu - powiedział Bogusław Trojan, prezes MKS.

 

Duński szkoleniowiec, były selekcjoner reprezentacji Polski, prowadził Perłę w piętnastu meczach ekstraklasy, po których drużyna zajmuje trzecie miejsce ze sporą stratą do prowadzącego Zagłębia Lubin, oraz w sześciu meczach Ligi Europejskiej. W fazie grupowej LE lublinianki zdobyły pięć punktów, zajmując trzecie miejsce, nie dające awansu do ćwierćfinału.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Bolesna porażka Łomży Vive Kielce z PSG

 

Zgodnie z decyzją kierownictwa klubu, przynajmniej do końca obecnego sezonu pierwszą trenerką MKS Perły została Marzec, będąca jednocześnie asystentką trenera reprezentacji Polski Arne Senstada. To jedna z legendarnych zawodniczek lubelskiej ekipy, która trzynastokrotnie zdobywała z nią mistrzostwo Polski, niegdyś jedna z najlepszych obrotowych świata.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie