EBL: WKS Śląsk Wrocław pokonał GTK Gliwice. Świetny Aleksander Dziewa

Debiut w reprezentacji Polski wyraźnie podbudował Aleksandra Dziewę

WKS Śląsk Wrocław pokonał GTK Gliwice w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi. Doskonale spisał się reprezentant Polski Aleksander Dziewa, który był najskuteczniejszym graczem nie tylko gospodarzy, ale w całym spotkaniu. Zdobył 26 punktów i zaliczył cztery zbiórki. Dla gliwiczan 25 punktów zdobył Terry Henderson, który dopisał do dorobku sześć zbiórek.

Wrocławianie świetnie weszli w ten mecz, a po "trójce" Michała Gabińskiego prowadzili 9:0. Później ta przewaga urosła nawet do 12 punktów dzięki zagraniom Dziewy. Pojedyncze akcje Jordona Varnado i Taylera Personsa nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Później Henderson oraz Szymon Szewczyk lekko zmniejszyli straty, ale po 10 minutach było 25:19.

W drugiej kwarcie WKS Śląsk ponownie uciekł na 10 punktów po rzutach wolnych Strahinji Jovanovicia. GTK tym razem starało się być ciągle blisko i nie pozwalało rywalom na tak dużo jak wcześniej. Ekipa trenera Olivera Vidina z kolei momentami miała problemy w ofensywie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:31.

W trzeciej kwarcie WKS Śląsk zanotował serię 8:0 i głównie dzięki Dziewie miał już 12 punktów przewagi. Gliwiczanie powoli odrabiali jednak straty. Po siedmiu punktach z rzędu i wsadzie Hendersona przegrywali już tylko czterema. Rozgrywający świetne spotkanie Dziewa dawał jednak sporo spokoju swojej ekipie. Po 30 minutach było 64:56.

W kolejnej części meczu po trafieniach Personsa GTK zbliżyło się na zaledwie punkt. Henderson później doprowadził nawet do remisu. W ważnych momentach wrocławianie mogli jednak liczyć na Dziewę oraz będącego w dobrej formie Jovanovicia. Ostatecznie zespół trenera Vidina zwyciężył 80:72.

WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice 80:72 (25:19, 16:16, 23:21, 16:16)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 26, Kyle Gibson 15, Strahinja Jovanovic 13, Ivan Ramljak 9, Michał Gabiński 6, Elijah Stewart 5, Mateusz Szlachetka 4, Jan Wójcik 2, Paweł Strzępek 0, Tomasz Żeleźniak 0, Szymon Tomczak 0.

GTK Gliwice: Terry Henderson 25, Tayler Persons 16, Szymon Szewczyk 10, Jordon Varnado 8, Łukasz Diduszko 7, Daniel Gołębiowski 4, Shannon Bogues 2, Mario Delas 0, Szymon Szymański 0, Aleksander Wiśniewski 0.