Asysta Michała Karbownika w Premier League 2 nie wystarczyła na Manchester City

Asysta Michała Karbownika nie wystarczyła. Manchester City ciągle wygrywa

Michał Karbownik pojawił się w wyjściowym składzie Brighton na mecz z Manchesterem City w Premier League 2. Jego ekipa przegrała z faworytem 1:3, a Polak zaliczył asystę przy trafieniu Danny'ego Cashmana.

Angielski klub wykupił utalentowanego zawodnika z Legii Warszawa już w letnim okienku transferowym, jednak pozostawił go w stolicy Polski na wypożyczeniu. Mimo to zastrzegł sobie, że za odpowiednią opłatą będzie mógł sprowadzić go zimą 2021 roku. Tak też się stało. Od stycznia Karbownik został włączony do składu "Mew". Zdążył nawet zadebiutować w pierwszej drużynie. Było to w meczu 5. rundy Pucharu Anglii, kiedy to Brighton przegrało z Leicester 0:1. Karbownik zebrał dobre oceny.

Na debiut w Premier League trzeba jednak poczekać. Zanim to nastąpi, Polak został włączony do II drużyny, która występuje w Premier League 2. W piątek Brighton zmierzyło się z Manchesterem City. W tych rozgrywkach "Obywatele" również są bardzo mocni, o czym świadczyć może pierwsze miejsce w tabeli i blisko trzy gole strzelane na mecz. Ostatecznie niespodzianki nie było.

W 16. minucie rzut karny dla "Obywateli" wykorzystał Felix Nmecha. Jeszcze przed przerwą Brighton wyrównało. Gola strzelił Danny Cashman, a asystę zaliczył występujący na prawej obronie Karbownik. Polak ładnie zszedł do środka i prostopadłym podaniem obsłużył kolegę, który wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie gole strzelali już tylko goście, a konkretnie jeden piłkarz. Niesamowity Liam Delap najpierw wykorzystał rzut karne, a w doliczonym czasie gry wykorzystał zagranie Cole'a Palmera. Syn słynnego przed laty Rory'ego Delapa ma już na koncie 15 trafień w tym sezonie Premier League 2. Podopieczni Enzo Mareski wygrali czwarte spotkanie z rzędu.

Po 16. kolejkach Manchester City jest pierwszy i ma pięć punktów przewagi nad Blackburn Rovers. Brighton jest na dziewiątym miejscu. W lidze występuje 13 ekip.