Karolina Kowalkiewicz o walce z depresją: Czułam się osamotniona

Sporty walki
Karolina Kowalkiewicz o walce z depresją: Czułam się osamotniona
Fot. Polsat Sport
Karolina Kowalkiewicz ujawniła dotąd nieznane fakty ze swojego życia.

- Nie planowałam tego wcześniej. Od mniej więcej 20 lat zachowywałam to dla siebie. Oglądałam rano telewizję i był materiał o walce z depresją. Pomyślałam, jak czułam się z tym osamotniona i jak się tego wstydziłam. Wiem, że jest cała masa ludzi, którzy mają podobne uczucia i postanowiłam się tym podzielić - mówiła w programie Koloseum Karolina Kowalkiewicz. Podczas relacji na żywo na Instagramie zawodniczka UFC opowiedziała o swoich problemach z depresją.

Była pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC w wadze słomkowej z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją opisała drastyczne szczegóły swojej choroby. Zawodniczka z Łodzi mówiła m.in. o samookaleczaniu i próbie samobójczej. Jak stwierdziła, feedback, który otrzymała po tym, jak podzieliła się swoimi doświadczeniami, pozytywnie ją zaskoczył. 

 

- Dostałam dziesiątki wiadomości od ludzi. Dałam im taki przykład, że można sobie z tym poradzić. Bardzo pomógł mi sport. Zaczęłam trenować krav maga. Przede wszystkim nabrałam pewności siebie. Trafiłam do grupy ludzi, gdzie nie czułam się jak wyrzutek. Na początku było to dwa razy, a później trzy razy w tygodniu. Zaczęłam czerpać radość z treningów, ze spotkań z ludźmi i z życia - tłumaczyła Kowalkiewicz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Damian Janikowski przed KSW 59: Chciałbym połączyć kilka wersji siebie

 

35-latka dodała, że możliwość opowiedzenia o swoich przeżyciach może być traktowana jako forma terapii. Była mistrzyni KSW jest przekonana, że dobrze zrobiła dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi. 

 

- Każdy kto ma podobne problemy, powinien podzielić się tym ze światem. Ja się bardzo bałam. Opowiedziałam o tym spontanicznie i potem zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam. Teraz wiem, że zrobiłam bardzo dobrze. Dzielenie się tym z innymi to też jest forma terapii - wyjaśniała. 

 

Jak stwierdziła, ujawnienie tak osobistych spraw nie było dla niej czymś oczywistym, gdyż bardzo zależy jej na ochronie prywatności. 

 

- Ciągle do mnie nie dociera, że opowiedziałam o najbardziej intymnych szczegółach z mojego życia. Zawsze bardzo chronię swoją prywatność, a tutaj najbardziej bolesne rzeczy opowiedziałam na forum publicznym - zakończyła. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie