Jakie sukcesy ma na koncie Iga Świątek?

Tenis
Jakie sukcesy ma na koncie Iga Świątek?
fot. PAP/EPA
Iga Świątek wygrała tenisowy turniej WTA w Adelajdzie.

Iga Świątek triumfując na kortach twardych w Adelajdzie odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju WTA. W finale wystąpiła po raz drugi, ale w 2019 roku na ziemnej nawierzchni w Lugano musiała uznać wyższość Słowenki Polony Hercog.

19-letnia Polka już wcześniej miała w dorobku sukces wielkoszlemowy. W październiku ubiegłego roku wygrała French Open. W pozostałych imprezach tej rangi jeszcze nigdy nie dotarła do ćwierćfinału. Najbliżej była w Australian Open, w którego dwóch ostatnich edycjach odpadła w 1/8 finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile zarobiła Iga Świątek podczas turnieju WTA w Adelajdzie?

 

Świątek zajmuje obecnie 18. miejsce w rankingu WTA, ale dzięki sobotniemu sukcesowi w poniedziałek awansuje na 15., najwyższe w karierze.

 


Sukcesy Igi Świątek
wygrane turnieje WTA (1): - 2021, Adelajda, korty twarde (pula nagród 535,5 tys. dol.) przegrane finały w turniejach WTA (1): - 2019, Lugano, korty ziemne (pula nagród 250 tys. dol.) osiągnięcia w Wielkim Szlemie: Australian Open - 1/8 finału (2020, 2021) French Open - zwycięstwo (2020) Wimbledon - 1. runda (2019) US Open - 3. runda (2020)
agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze