Dwie bramki Rafała Augustyniaka w meczu z FK Krasnodar

Rafał Augustyniak

Rafał Augustyniak (Ural Jekaterynburg) zdobył dwie bramki w zremisowanym 2:2 na wyjeździe meczu z FK Krasnodar w 20. kolejce rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. 27-letni polski pomocnik ma łącznie trzy trafienia w obecnym sezonie.

Augustyniak, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok i Miedzi Legnica, pokonał bramkarza gospodarzy w 52. i 59. minucie. Rozegrał całe spotkanie. Przeciwnicy od 35. minuty grali w dziesiątkę.

W tabeli Ural zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 22 punktów, Krasnodar jest ósmy (31).

Dzień wcześniej Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w wygranym 2:0 meczu u siebie z lokalnym rywalem CSKA. To jego czwarty ligowy gol w sezonie. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał też Maciej Rybus, który w końcówce spotkania zobaczył żółtą kartkę.

Ich zespół z dorobkiem 31 punktów zajmuje siódme miejsce, CSKA jest wiceliderem - 37 pkt.

FK Krasnodar - Ural Jekaterynburg 2:2 (1:0)

Bramki: Magomied-Szapi Sulejmanow 12, Remy Cabella 85 - Rafał Augustyniak 52, 59