EBL: PGE Spójnia lepsza od HydroTrucka

Koszykówka
EBL: PGE Spójnia lepsza od HydroTrucka
fot. Cyfrasport
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kacper Młynarski.

Jay Threatt bohaterem PGE Spójni - jego trafienie dało zwycięstwo stargardzianom nad HydroTruckiem Radom 75:73 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

HydroTruck na początku spotkania był skuteczny i po trafieniu Danilo Ostojicia prowadził 6:1. Przyjezdni dość szybko się zbliżali, w czym pomagał głównie Filip Matczak. Po późniejszej trójce Kacpra Młynarskiego to PGE Spójnia zdobywała minimalną przewagę. Dodatkowo swoje robił też Raymond Cowels, ale pięć punktów z rzędu Jabarie Hindsa oznaczało remis po 10 minutach - po 25. W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego utrzymywał małą przewagę, chociaż spotkanie było niezwykle wyrównane. Później coraz lepiej grali Cowels oraz Steele, a dzięki trójce tego ostatniego różnica na korzyść stargardzian urosła do 10 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:39.

 

ZOBACZ TAKŻE: EBL: Wyrównany mecz dla Legii

 

Po trójce Robertsa Stumbrisa w trzeciej kwarcie zespół trenera Roberta Witki zbliżał się na zaledwie trzy punkty. PGE Spójnia robiła jednak wszystko, aby nie pozwolić na rywalom na nic więcej. W końcu jednak kolejne trafienia Stumbrisa i Ostojicia dały gospodarzom prowadzenie. Stargardzianie znowu zmieniali sytuację rzutami Threatta i Matczaka - po 30 minutach było 58:55. Kolejna część meczu ponownie była bardzo wyrównana, chociaż to zespół trenera Marka Łukomskiego miał inicjatywę w ofensywie. Było to możliwe dzięki dobrej grze Młynarskiego oraz Matczaka. W końcówce bardzo ważne rzuty należały do Gudula i Threatta - dzięki nim goście mieli sześć punktów przewagi. HydroTruck przede wszystkim dzięki Hindsowi ciągle był w grze - 30 sekund przed końcem doprowadził do remisu. Później kluczowy, niezwykle trudny rzut trafił Jay Threatt i to on został bohaterem! Hinds miał rzut na zwycięstwo, ale ta sztuka się nie udała, a PGE Spójnia cieszyła się z wygranej.

 

Po 15 punktów dla gości rzucili Kacper Młynarski i Baylee Steele. Jabarie Hinds zdobył dla gospodarzy 24 punkty, 5 zbiórek i 3 asysty.

 

 

HydroTruck Radom - PGE Spójnia Stargard 73:75 (25:25, 14:20, 16:13, 18:17).

 

Punkty:

 

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 24, Dayon Griffin 14, Roberts Stumbris 14, Danilo Ostojic 12, Brett Prahl 5, Aleksander Lewandowski 4, Filip Zegzuła 0, Marcin Piechowicz 0, Daniel Wall 0.

 

PGE Spójnia Stargard: Baylee Steele 15, Kacper Młynarski 15, Jay Threatt 13, Filip Matczak 12, Raymond Cowels III 11, Omari Gudul 5, Mateusz Kostrzewski 4, Francis Han 0.

agb, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze