Kiedy grają ZAKSA i PGE Skra? Terminarz i transmisje meczów rewanżowych ćwierćfinałów LM siatkarzy

Czy ZAKSA zagra w półfinale Ligi Mistrzów?

Przed nami spotkania rewanżowe 1/4 finału Ligi Mistrzów siatkarzy. W grze o awans do czołowej czwórki są dwa polskie kluby – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Sprawdź terminarz i plan transmisji meczów rewanżowych ćwierćfinałów LM siatkarzy.

Ćwierćfinał Sir Sicoma Monini Perugia – Leo Shoes Modena zaplanowano na wtorek. Pierwsze starcie obu ekip przyniosło niemałą niespodziankę, bo skazywana na porażkę Modena pewnie wygrała 3:0. W tej sytuacji podopiecznych Vitala Heynena czeka w rewanżu trudne zadanie. Muszą wygrać za trzy punkty i jeszcze dodatkowego "złotego seta". Każde inne rozstrzygnięcie premiuje rywali. Polskich kibiców z pewnością ciekawi, jak zaprezentuje się w tym starciu Wilfredo Leon i czy szansę gry dostanie Maciej Muzaj?

Pierwszy mecz: Leo Shoes Modena – Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (WIDEO)

W środę dojdzie do konfrontacji Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova. Kędzierzynianie również zaskoczyli wielu kibiców i ekspertów, wygrywając na wyjeździe 3:1. Po tym spotkaniu w ekipie Lube doszło do trzęsienia ziemi – trener Ferdinando De Giorgi i jego asystent Nicola Giolito pożegnali się z pracą. Dwa sety ugrane we własnej hali wystarczą przedstawicielowi PlusLigi do awansu do czołowej czwórki LM. Zadanie mimo wszystko nie będzie łatwe, bo Lube to triumfator ostatniej dokończonej edycji Ligi Mistrzów (2019). W drużynie nie brakuje gwiazd, a tacy zawodnicy jak Osmany Juantorena, Joandry Leal czy Roberlandy Simon będą chcieli udowodnić, że porażka w pierwszym spotkaniu była jedynie wypadkiem przy pracy.

Pierwszy mecz: Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (WIDEO)

Na czwartek zaplanowano mecz Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów. W pierwszym spotkaniu drużyna z Rosji wygrała na wyjeździe 3:1, a udany powrót do Bełchatowa zaliczył Bartosz Bednorz. W rewanżu podopiecznych trenera Michała Mieszko Gogola czeka więc arcytrudne zadanie. Muszą zwyciężyć za trzy oczka i jeszcze pokonać przeciwników w tzw. złotym secie. Gospodarzom do awansu wystarczą więc dwa wygrane sety.

Pierwszy mecz: PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań 1:3 (WIDEO)

Ostatnia ćwierćfinałowa batalia to mecz Itas Trentino – Berlin Recycling Volleys. W tej parze nietrudno wskazać faworyta. Włosi wywieźli z Berlina korzystny wynik 3:1 i na własnym terenie będą musieli postawić kropkę nad "i". Wydaje się, że ekipa trenera Angelo Lorenzettiego z takimi asami jak Ricardo Lucarelli, Simone Giannelli, Nimir Abdel-Aziz, Marko Podrascanin czy Srecko Lisinac na pokładzie, nie powinna mieć z tym większych problemów. Nie skreślajmy jednak przed meczem siatkarzy BRV, bo w historii europejskich pucharów zdarzały się większe sensacje.

Pierwszy mecz: Berlin Recycling Volleys - Itas Trentino 1:3 (WIDEO)

Zwycięzcy ćwierćfinałów zmierzą się w meczach półfinałowych, które zaplanowano na 16–18 marca oraz 23–25 marca. Finał zostanie natomiast rozegrany 1 maja w Weronie.

Terminarz i plan transmisji meczów rewanżowych ćwierćfinałów LM siatkarzy:

2021-03-02: Sir Sicoma Monini Perugia – Leo Shoes Modena (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
2021-03-03: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-03-03: Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2021-03-04: Itas Trentino – Berlin Recycling Volleys (czwartek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra godzina 23.30).

Półfinały LM siatkarzy:

Zenit/Skra – ZAKSA/Lube
Perugia/Modena – Trentino/BRV.

WYNIKI LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

***

W ćwierćfinale Ligi Mistrzyń siatkarek w grze pozostała jedna polska drużyna – Grupa Azoty Chemik Police. W pierwszym spotkaniu mistrzynie Polski uległy jednak we własnej hali ekipie VakifBank Stambuł 0:3 (9:25, 15:25, 20:25). Mecz rewanżowy VakifBank Stambuł – Grupa Azoty Chemik Police zostanie rozegrany w czwartek 4 marca (godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport Extra).