PlusLiga: PGE Skra wygrała z Vervą

W zaległym meczu 17. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów pokonała Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:1. Gospodarze zagrali bez Taylora Sandera, który doznał urazu kolana, ale zdołali wygrać i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

W premierowej odsłonie od początku przeważała drużyna z Warszawy (2:5). Gospodarze zdecydowanie słabiej prezentowali się w ataku (32%-64% skuteczności) i nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki (10:14, 14:21). Przestrzelona zagrywka bełchatowian dała rywalom piłkę setową, a punktowy blok zakończył seta (17:25).

Kluczowa dla losów drugiego seta okazała się seria ośmiu (!) wygranych przez PGE Skrę akcji od stanu 7:8 do 15:8, przy zagrywkach Mateusza Bieńka. Przyjezdni próbowali jeszcze odrabiać straty. Zmniejszyli punktowy dystans do dwóch oczek (18:16, 20:18), ale w polu serwisowym pojawił się Bieniek i znów popisał się asem (23:18). Atak Milada Ebadipoura przyniósł piłkę setową, a zepsuta zagrywka gości zamknęła tę część meczu (25:20).

Set numer trzy przyniósł więcej emocji od poprzednich. Bełchatowianie dobrze rozpoczęli, ale szybko inicjatywę odzyskała Verva. Dwoma asami serwisowymi popisał się Michał Superlak (5:6), punkt zagrywką dołożył również Angel Trinidad De Haro (8:11) i wynik zaczął kształtować się na korzyść gości. W środkowej części seta odskoczyli oni na cztery oczka (12:16), ale skuteczniejsi w ataku bełchatowianie zdołali odrobić straty (21:21). Seta zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi. W niej górą byli gospodarze, a szalę zwycięstwa na jej stronę przechyliły skuteczne ataki Norberta Hubera i Milana Katicia (29:27).

Kolejna partia również na początku przyniosła wyrównaną walkę obu ekip (8:8, 11:11). Później jednak przewagę zaczęli budować bełchatowianie. Jeszcze przy stanie 16:15 siatkarze ze stolicy mieli punktowy kontakt, końcówka przebiegała pod znakiem dominacji gospodarzy. Bieniek znów zaserwował asa (20:16), autowy atak gości przyniósł piłkę meczową, a Dusan Petković zakończył to spotkanie skutecznym atakiem (25:19).

Najwięcej punktów: Dusan Petković (21), Mateusz Bieniek (16), Milad Ebadipour (14), Milan Katić (11) – PGE Skra; Michał Superlak (22), Bartosz Kwolek (17) – Verva. Gospodarze zdobyli więcej punktów blokiem (13–9) i zagrywką (9–4, 8 asów Bieńka!). MVP: Dusan Petković (19/31 = 61% skuteczności w ataku + 2 punktowe bloki).

PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (17:25, 25:20, 29:27, 25:19)

PGE Skra: Milad Ebadipour, Mateusz Bieniek, Dusan Petković, Milan Katić, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Norbert Huber, Mikołaj Sawicki. Trener: Michał Mieszko Gogol.
Verva: Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro – Damian Wojtaszek (libero) oraz Artur Szalpuk. Trener: Andrea Anastasi.