Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska na 400 m zostanie wieloboistką?

Inne
Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska na 400 m zostanie wieloboistką?
fot. PAP
Shaunae Miller-Uibo chce spróbować sił w wieloboju.

Mistrzyni olimpijska na 400 m z Rio de Janeiro Shaunae Miller-Uibo z Bahamów przymierza się do startu w igrzyskach w Tokio na dystansie sprinterskim 200 m. "Na treningach skupiamy się na przygotowaniach do 200 m. Zobaczymy jak to wyjdzie" - powiedziała biegaczka.

Miller-Uibo, która jest żoną estońskiego wieloboisty Maicela Uibo, przyznała, że na początku planowała z trenerem równorzędnie potraktować przygotowania do olimpijskiej rywalizacji na 200 i 400 m.

 

"Na początku celem na 2021 było skupienie się na dublecie - biegu na 200 i 400 m, ale harmonogram rywalizacji w Tokio nie pozwala niestety na to" - powiedziała portalowi olympicchannel.com.

 

Razem z mężem zapowiadają walkę o medale olimpijskie. Mają także plany na "po igrzyskach". Gdy w 2019 roku w Dausze podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata obydwoje sięgnęli niemal w tym samym czasie po srebrne medale - ona na 400 m, a on w dziesięcioboju - sukces świętowali na Bahamach i w Estonii. Po igrzyskach - jak zakładają, udanych dla nich - chcą powtórzyć sposób świętowania, ale na tym nie koniec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koszykarze z Nowej Zelandii nie wystąpią w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich

 

Sprinterka z Bahamów po Tokio zamierza spróbować swoich sił w... wieloboju.

 

"To mąż zainspirował mnie, bym spróbowała podjąć nowe wyzwanie. Daję sobie rok i zobaczę, gdzie będę po tym czasie treningów. Nie zmienię się od razu w utalentowaną wieloboistkę. Bardzo dużo pracy przede mną" - dodała sprinterka, która na razie odnosi jednak sukcesy na swoim starym dystansie.

 

Dwa tygodnie temu podczas halowego mityngu w Nowym Jorku wygrała na 400 m, ustanawiając przy okazji rekord Ameryki Północnej (50,21). Tym samym 26-latka wymazała z tabel kontynentalnych rekordów rezultat rodaczki Christine Amertil z 2006 roku (50,34).

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie