ATP w Rotterdamie: Kubot i Koolhof w ćwierćfinale. Zwycięstwo po zaciętym meczu

W spotkaniu konieczny był super tie-break, w którym lepsi okazali się Polak z Holendrem.

W 1/8 finału turnieju ATP 500 w Rotterdamie para Łukasz Kubot i Wesley Koolhof zwyciężyła w deblowym spotkaniu z Benem McLachlan i Kei Nishikorim 2:1. W spotkaniu konieczny był super tie-break, w którym lepsi okazali się Polak z Holendrem. Tym samym zapewnili sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Początek spotkania należał do japońskiego duetu, jednak przy stanie 3:0 w gemach, nastąpiło przełamanie. Kubot z Koolhofem odrobili straty, doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie zwyciężyli w pierwszym secie 7:5.

W drugiej odsłonie również lepiej wystartowali McLachlan i Nishikori, jednak tym razem nie wypuścili prowadzenia z rąk. Swoją dominację potwierdzili przez całego seta, zwyciężając 6:3. Tym samym na hali w Rotterdamie czekał nas super tie-break.

W ostatnim secie to polsko-holenderski duet przypieczętował wygraną. Początkowo wyrównane starcie, zostało przełamane przez Kubota i Koolhofa, którzy uzyskali przewagę punktową 8:4. Ostatecznie zwyciężyli 10:6 i zapewnili sobie udział w 1/4 finału.

W ćwierćfinale zmierzą się z parą Jeremy Chardy / Fabrice Martin.

Wynik 1. rundy (1/8 finału) gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 3) - Ben McLachlan, Kei Nishikori (Japonia) 7:5, 3:6, 10-6.