Euro 2020: Paulo Sousa wizytował ośrodek przed zgrupowaniem kadry

Piłka nożna
Euro 2020: Paulo Sousa wizytował ośrodek przed zgrupowaniem kadry
fot. Cyfrasport
Trener Paulo Sousa wizytował ośrodek i oglądał mecz Lech Poznań - Raków Częstochowa w Fortuna Pucharze Polski

Nowy trener reprezentacji Paulo Sousa odwiedził hotel Remes w Opalenicy, który na przełomie maja i czerwca będzie miejscem ostatniego zgrupowania polskich piłkarzy przed mistrzostwami Europy. - Selekcjoner był pod wrażeniem standardu naszego ośrodka - powiedział dyrektor obiektu Jakub Wrobiński.

Sousa od poniedziałku przebywa w Polsce i wraz ze sztabem przygotowuje się do zbliżających się meczów eliminacji mistrzostw świata w Katarze, ale również do Euro. Wraz ze swoimi współpracownikami Portugalczyk we wtorek przebywał w Opalenicy, gdzie biało-czerwoni będą szlifować formę przed turniejem. Szkoleniowiec jeszcze przed przybyciem do ośrodka doskonale wiedział, czego może się spodziewać, gdyż hotel Remes w trakcie Euro 2012 był bazą pobytową jego rodaków. Informację na temat hotelu miał więc z pierwszej ręki.

 

- Trener Sousa dostał mocną rekomendację naszego hotelu przede wszystkim od swojej federacji. Poza tym zna wiele osób, które tutaj gościły, a także wie, jakie drużyny nas odwiedzały. Przyznał, że nasz ośrodek jest już znany w całej Europie - powiedział dyrektor Wrobiński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2. Skrót meczu Fortuna Pucharu Polski

 

Jak dodał, selekcjoner interesował się wieloma detalami, ale przede wszystkim chciał obejrzeć boiska. Wybrał dwie płyty, na których piłkarze będą trenować.

 

- Obejrzeliśmy też m.in. budynek, w którym chcemy stworzyć centrum prasowe. Będzie ono zlokalizowane mniej więcej w tym samym miejscu co podczas Euro 2012. Oczywiście to czy w ogóle ono powstanie, będzie też zależeć od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - wyjaśnił.

 

Wrobiński dodał, że dla Sousy szczególne znaczenie ma fakt, że reprezentacja będzie miała hotel na wyłączność.

 

- Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, jaki ciężar gatunkowy będą miały też dla niego mistrzostwa Europy. Dlatego fakt, że hotel będzie miał na wyłączność i nie będą przebywać w nim osoby z zewnątrz ma dla niego ogromne znaczenie. Po wizycie nie miał żadnych uwag. Uznał, że mamy wszystko, co jest potrzebne do pracy: boiska, sprzęt sportowy, strefę masażu, wellness. Będzie też możliwość rozluźnienia się, dysponujemy bowlingiem, stołami bilardowymi. Selekcjoner był pod wrażeniem standardu naszego hotelu - wyliczył dyrektor ośrodka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puszcza znokautowana. Arka Gdynia pierwszym półfinalistą

 

Zgrupowanie kadry przed Euro rozpocznie się w Opalenicy 24 maja. 8 czerwca biało-czerwoni w ostatnim meczu kontrolnym przed turniejem zagrają w Poznaniu z Islandią. 10 lub 11 czerwca kadra wyleci do Irlandii, gdzie w trakcie mistrzostw będzie przebywać w Portmarnock Hotel&Golf Links pod Dublinem.

 

Sztab szkoleniowy kadry wieczorem pojawił się w Poznaniu na meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Lecha z Rakowem Częstochowa. Trenerzy będą obserwować ewentualnych kandydatów do reprezentacji także w środowym spotkaniu Legii Warszawa z Piastem Gliwice.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie