Euro 2020: Rumuni zadeklarowali wpuszczenie na trybuny 25 procent kibiców

Piłka nożna
Euro 2020: Rumuni zadeklarowali wpuszczenie na trybuny 25 procent kibiców
fot. Cyfrasport
Stadion w Bukareszcie

Rząd Rumunii i piłkarska federacja tego kraju (FRF) zadeklarowały w środę, że trybuny Stadionu Narodowego w Bukareszcie na meczach mistrzostw Europy będą mogły się zapełnić w 25 procentach.

"Władze zaakceptowały propozycję lokalnego Komitetu Organizacyjnego, aby umożliwić wstęp widzów na trybuny Stadionu Narodowego do 25 procent ich maksymalnej pojemności, która wynosi 55 tysięcy" - napisano w komunikacie FRF.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące słowa Zbigniewa Bońka. "Skoro spekulujemy, to proponuję Polskę"

 

Reprezentacyjny obiekt Rumunii ma być areną czterech spotkań przełożonego z powodu pandemii COVID-19 z 2020 roku turnieju. 13 czerwca mają na nim zmierzyć się Austria i Macedonia Północna, cztery dni później Ukraina i Macedonia Północna, a 21 czerwca Ukraina i Austria. Z kolei na 28 czerwca zaplanowana jest jedna potyczka 1/8 finału.

 

Jak dodano w komunikacie, władze publiczne i sanitarne zobowiązały się do zapewnienia bezpieczeństwa blisko 12 tys. osób na każdym ze spotkań.

 

Według rumuńskiej federacji mimo spekulacji, że ME zamiast w 12 krajach mogą zostać rozegrane jedynie w Wielkiej Brytanii, UEFA jest zdecydowana przeprowadzić imprezę zgodnie z wcześniejszym planem.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze