EBL: Rewelacyjna ostatnia kwarta Kinga Szczecin. WKS Śląsk Wrocław pokonany

King Szczecin pokonał WKS Śląsk Wrocław

King Szczecin czwartą kwartę rozpoczął od serii 19:0 i ostatecznie pokonał WKS Śląsk Wrocław 79:65 w czwartkowym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

Wrocławianie trochę lepiej weszli w to spotkanie, ale szybko swoją energię pokazywał Mateusz Zębski i między innymi dzięki jego grze oraz trafieniu Tookie Browna było już 12:4 dla gospodarzy. Po późniejszej kolejnej akcji Amerykanina przewaga wynosiła nawet 13 punktów, a przyjezdni mieli spore problemy z konstruowaniem ataku. Po 10 minutach było ostatecznie 19:10. W drugiej kwarcie obie drużyny bardzo długo rozkręcały się i nie zdobywały zbyt wielu punktów. To ekipa trenera Olivera Vidina zaczęła grać jednak zdecydowanie lepiej, a po trafieniach Elijaha Stewarta zbliżyła się na zaledwie punkt! Ten sam zawodnik po chwili dał swojej drużynie prowadzenie. Końcówka należała do szczecinian - po indywidualnej akcji Zębskiego to King wygrywał 29:28.

W trzeciej kwarcie obie drużyny zaczęły grać lepiej w ataku - po serii 7:0 ponownie prowadzili goście. Identyczną serią po chwili odpowiadali jednak zawodnicy klubu ze Szczecina, przez co mecz był wyrównany. Później świetną formę pokazywali Kyle Gibson oraz Mateusz Szlachetka i to głównie dzięki tym zawodnikom WKS Śląsk po 30 minutach prowadził 54:46. Kolejną część spotkania King rozpoczął od niesamowitej serii 19:0, a Tookie Brown i Dominik Wilczek byli nie do zatrzymania. Drużyna trenera Vidina nie potrafiła zdobyć punktów łącznie przez ponad pięć minut - niemoc rzutem z dystansu przełamał Gibson. Ten zespół nie potrafił już jednak nawiązać rywalizacji, a szczecinianie kontrolowali sytuację na parkiecie. Ekipa trenera Jesusa Ramireza zwyciężyła 79:65.

King Szczecin - Śląsk Wrocław 79:65 (19:10, 10:18, 17:26, 33:11)

King Szczecin: Tookie Brown 21, Mateusz Zębski 16, Dominik Wilczek 13, Cleveland Melvin 11, Michael Fakuade 10, Zach Thomas 3, Mateusz Bartosz 2, Jakub Schenk 2, Paweł Kikowski 1, Rodney Purvis 0

WKS Śląsk Wrocław: Kyle Gibson 17, Strahinja Jovanovic 11, Michał Gabiński 9, Elijah Stewart 9, Aleksander Dziewa 8, Mateusz Szlachetka 6, Ivan Ramljak 3, Ben McCauley 2, Jan Wójcik 0