HME Toruń 2021: Złoty medal Marcina Lewandowskiego!

Inne
HME Toruń 2021: Złoty medal Marcina Lewandowskiego!
fot. PAP
Marcin Lewandowski po dyskwalifikacji Jakoba Ingebrigtsena został halowym mistrzem Europy.

Marcin Lewandowski dobiegł do mety jako drugi, ale został halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m. Pierwszy Norweg Jakob Ingebrigtsen został zdyskwalifikowany, ponieważ na pierwszym łuku stracił równowagę i postawił stopę poza tor. Wcześniej srebro w pchnięciu kulą zdobył Michał Haratyk.

"Lewy" obronił tym samym tytuł sprzed dwóch lat w Glasgow. Tam jednak był też pierwszy na mecie. Tym razem to Norweg był szybszy, ale po dyskwalifikacji stracił złoty medal. Piąty został sklasyfikowany Michał Rozmys.

 

Lewandowski uzyskał czas 3.38,06 i przegrał z Ingebrigtsenem o pół sekundy. Drugi z Polaków osiągnął 3.40,11. Na dwóch pozostałych stopniach podium staną Hiszpanie Jesus Gomez - 3.38,47 i Ignacio Fontes - 3.39,66.

ZOBACZ TAKŻE: HME Toruń 2021: Michał Haratyk ze srebrnym medalem

 

Brązowy medalista mistrzostw świata z Dauhy (2019) Lewandowski od samego początku "trzymał" się Norwega, który był faworytem. Ingebrigtsen postanowił zatem sam poprowadzić bieg i bardzo szybko wraz z Polakiem oderwali się od pozostałych rywali. Walka trwała do samego końca, ale Norweg nie oddał pierwszego miejsca. Dopiero kilka minut później dowiedział się o dyskwalifikacji.

 

W ostatnich dwóch edycjach HME reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze