HME Toruń 2021: Siódme miejsce Ligarskiej w pięcioboju, złoto dla Belgijki Thiam

Paulina Ligarska poprawiła cztery rekordy życiowe.

Paulina Ligarska zajęła siódme miejsce w pięcioboju w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. Lekkoatletka SKLA Sopot uzbierała 4484 pkt, co jest piątym wynikiem w historii tej konkurencji w Polsce. Złoto wywalczyła Belgijka Nafissatou Thiam - 4904 pkt.

Na dziewiątym miejscu uplasowała się druga z Polek, niespełna 22-letnia Adrianna Sułek - 4231 pkt.

To był debiut Ligarskiej na tak dużej imprezie międzynarodowej. Polka może być z siebie zadowolona, bo poprawiła cztery rekordy życiowe. Uzyskiwała kolejno w biegu na 60 m ppł - 8,67, w skoku wzwyż - 1,80, w pchnięciu kulą - 13,59, w dal - 6,14 i na 800 m - 2.16,88.

Mistrzyni olimpijska w siedmioboju Thiam nie dała rywalkom szans. Srebro wywalczyła jej rodaczka Noor Vidts - 4791 pkt, a brąz Węgierka Xenia Krizsan - 4644 pkt.

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu potrwają do niedzieli. W ostatnich dwóch edycjach reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową.