PlusLiga: Wybierz najlepszą akcję minionego tygodnia! (SONDA)

Siatkówka
PlusLiga: Wybierz najlepszą akcję minionego tygodnia! (SONDA)
fot. PAP
Igor Grobelny jest nominalnym przyjmującym, ale lubi zaskakiwać kibiców efektownymi rozegraniami.

Przed nami ostatni tydzień zmagań w fazie zasadniczej PlusLigi. Zespoły czołowej ósemki ciągle walczą o jak najlepsze rozstawienie w play-offach. To oznacza, że rywalizacja jest bardzo zacięta, stąd cała gama fenomenalnych zagrań w minionym tygodniu. Wraz z komentatorami i ekspertami Polsatu Sport wyselekcjonowaliśmy najciekawsze, ale to nasi widzowie i czytelnicy zadecydują, która jest rzeczywiście najlepsza.

Zwycięzcami zabawy sprzed tygodnia okazali się siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie, na czele których stanął Flavio, popisując się efektownym gwoździem ze środka.

 

 

W minionym tygodniu również nie brakowało ciekawych zagrań. Oto najciekawsze z nich:

 

1 – Czapa Miłosza Zniszczoła (GKS Katowice)

 

Javier Concepcion jest siatkarzem, który słynie z efektownych akcji ofensywnych. Kiedy jednak trafi w ręce blokujących, najczęściej kończy się to równie efektowną czapą. Tak właśnie stało się w meczu Indykpolu AZS Olsztyn z GKS Katowice. Siatkarz ten wszedł na boisko z kwadratu dla rezerwowych i szybko zapoznał się z blokiem Miłosza Zniszczoła.

 

2 – Gwóźdź po prostej Kamila Maruszczyka (Cuprum Lubin)

 

To, że nie trzeba być zabójczo wysokim, by wbić efektownego gwoździa w meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, udowodnił Kamil Maruszczyk. Mierzący zaledwie 191 cm wzrostu przyjmujący Cuprum zrobił to, mimo że w bloku miał naprzeciwko o 19 cm wyższego Bartłomieja Klutha.

 

3 – Rozegranie Igora Grobelnego i atak na czystej siatce Michała Superlaka (Verva Warszawa Orlen Paliwa)

 

Igor Grobelny to siatkarz, który od czasu do czasu popisuje się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami na boisku. Tym razem szedł do ataku z drugiej piłki, ale w ostatniej chwili zdecydował się odegrać w wyskoku piłkę do Michała Superlaka. Atakujący musiał wykończyć taką akcję na czystej siatce, bowiem blokujący PGE Skry zostali kompletnie zmyleni i wyskoczyli do ataku ze środka.

 

Wszystkie propozycje w załączonym materiale wideo.

 

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PlusLiga: Wybierz najlepszą akcję tygodnia w PlusLidze!

Głosowanie zakończone. Dziękujemy za wszystkie głosy.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze