NHL: Bramkarz Blackhawks Subban bohaterem meczu z Lightning

Malcolm Subban obronił 39 strzałów drużyny Tampa Bay Lightning.

Bramkarz Chicago Blackhawks Malcolm Subban był bohaterem wygranego po rzutach karnych 4:3 meczu z Tampa Bay Lightning w hokejowej lidze NHL. Obronił 39 strzałów rywali i nie dał się pokonać w serii rzutów karnych.

Subbon miał 34 skuteczne interwencje w regulaminowym czasie gry i pięć w dogrywce. Obronił także wszystkie trzy karne. Dwie bramki dla Blachawks zdobył Alex DeBrincat, jedną Dominik Kubalik, a karnego na wagę zwycięstwa skutecznie wykonał Philipp Kurashev.

Zespół z Tampy przegrał po serii sześciu zwycięstw, ale utrzymał prowadzenie w Central Division. Blackhawks zajmują w tabeli tej dywizji czwarte miejsce.

Na sześć rozegranych w piątek meczów aż cztery kończyły się po dogrywce lub karnych. Jednym z nich było spotkanie w Los Angeles, gdzie miejscowi Kings przegrali z St. Louis Blues 2:3. Goście wyrównali na 2:2 na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej tercji po drugim tego wieczoru trafieniu Davida Perrona, a gola na wagę zwycięstwa zdobył na początku dogrywki Mike Hoffman.

Za to bez problemu Boston Bruins rozprawili się z Washington Capitals, wygrywając aż 5:1. Brad Marchand strzelił dwie bramki i miał asystę, a bramkarz Bruins Jaroslav Halak miał 31 udanych interwencji. Gola dla Capitals, trzeciego w czterech ostatnich meczach, zdobył Jakub Vrana.

Podawał mu Nicklas Baeckstroem, który zaliczył 700. asystę w barwach Capitals.