Gol polskiego obrońcy we Włoszech. Przemysław Szymiński zapewnił cenne zwycięstwo Frosinone Calcio

Przemysław Szymiński w przeszłości występował w młodzieżowej reprezentacji Polski (U-21).

Bohaterem Frosinone Calcio w meczu 27. kolejki włoskiej Serie B przeciwko Cosenzy Calcio (2:1) został Przemysław Szymiński. Polski obrońca w końcówce meczu strzelił gola i zapewnił ekipie gości cenne zwycięstwo. Wygrana ma duże znaczenie w kontekście walki o grę w barażach uprawniających do dalszej rywalizacji o awans do Serie A.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie za sprawą trafienia Luki Crecco. Tuż przed przerwą przyjezdni zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Bramkę dla "Kanarków" zdobył Andrija Novakovich.

Po przerwie bardzo długo utrzymywał się rezultat remisowy. Na nieszczęście gospodarzy w 86. minucie zwycięskiego gola dla zespołu z Frosinone strzelił Szymiński, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie na poziomie Serie B.

Minutę przed tym, jak Szymiński skierował piłkę do bramki, na placu gry pojawił się drugi z Polaków występujących w Frosinone Calcio - Piotr Parzyszek. Były napastnik m.in. Piasta Gliwice wszedł w miejsce zdobywcy pierwszej bramki dla gości Amerykanina Novakovicha.

Frosinone Calcio obecnie plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli na zapleczu włoskiej elity. Zespół Polaków zgromadził 37 punktów i traci trzy "oczka" do ósmego miejsca dającego prawo gry w barażach.

Szymiński do Frosinone Calcio dołączył w lipcu 2019 roku z ówczesnego US Palermo. Stało się to po tym, gdy klub ze stolicy Sycylii został oficjalnie zdegradowany na czwarty poziom rozgrywkowy i wszyscy piłkarze US Palermo stali się wolnymi zawodnikami. Sycylijski klub zmagał się z potężnymi problemami organizacyjnymi oraz finansowymi i w rezultacie został zdegradowany do Serie D.

Pochodzący z Katowic zawodnik, podobnie jak inny z Polaków grający wtedy w tym klubie Radosław Murawski, rozwiązał więc kontrakt. Na zasadzie wolnego transferu nasi rodacy mogli podpisać kontrakty z nowymi klubami. Szymiński z Frosinone Calcio związał się trzyletnią umową.

Trenerem drużyny z regionu Lacjum od lipca 2019 roku jest legendarny Alessandro Nesta. Mistrz świata z 2006 roku karierę trenerską rozpoczął w Miami FC. Później prowadził drugoligową Perugię, a obecnie ma za zadanie wrócić z Frosinone Calcio do włoskiej elity.

W sobotę w Serie B dwaj inni polscy zawodnicy - Paweł Jaroszyński oraz Filip Jagiełło zaliczyli asysty przy decydujących golach dla swoich drużyn. US Salernitana wygrała z Cremonese (1:0), z kolei Brescia Calcio pokonała w identycznych rozmiarach Venezię.