HME Toruń 2021: Damian Czykier szósty w finale. Pech Polaka

Damian Czykier

Damian Czykier zajął szóste miejsce w finale biegu na 60 m ppł halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. Polak uderzył w czwarty płotek i stracił równowagę. Uzyskał czas 7,63. Wygrał Francuz Wilhelm Belocian - 7,42.

Czykier od samego początku prezentował się bardzo dobrze. Do Torunia przyjechał z czwartym wynikiem (7,57), ale różnice były niewielkie. Syn znanego niegdyś piłkarza Dariusza wyszedł bardzo dobrze z bloków i biegł na pozycji medalowej, ale zahaczył o czwarty płotek i stracił równowagę.

Srebro wywalczył Brytyjczyk Andy Pozzi - 7,43, a brąz Włoch Paolo Dal Molin - 7,56.

Pozostali dwaj Polacy startujący na tym dystansie - Artur Noga i Krzysztof Kiljan - odpadli w półfinałach.

Biało-czerwoni wywalczyli dotychczas trzy srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski, na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk.