HME Toruń 2021: Piotr Lisek brązowym medalistą

Piotr Lisek zdobył brązowy medal halowych mistrzostw Europy.

Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,80 m i zdobył brązowy medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu. To jego czwarty krążek tej imprezy w karierze. Wygrał rekordzista świata Szwed Armand Duplantis - 6,05, natomaist srebro wywalczył Francuz Valentin Lavillenie - 5,80.

Lisek miał bardzo trudny sezon. Gdy zaczynały się zawody, on leczył kontuzję. - Dlatego podwójnie się cieszę. Ten miesiąc przerwy wyprowadził mnie z równowagi, ale udało się wrócić na przyzwoity poziom - ocenił.

Siódme miejsce w finale zajął mistrz Europy z 2016 roku Robert Sobera - 5,50. W eliminacjach odpadł Paweł Wojciechowski.

Szwed Duplantis trzykrotnie nieudanie atakował własny rekord świata.

Polacy w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu zdobyli 10 medali: jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe.