UFC 259: Petr Yan zdyskwalifikowany! Aljamain Sterling nowym mistrzem

Sporty walki
UFC 259: Petr Yan zdyskwalifikowany! Aljamain Sterling nowym mistrzem
fot. Polsat Sport
UFC 259: Petr Yan zdyskwalifikowany! Aljamain Sterling nowym mistrzem

Aljamain Sterling (20-3, 2 KO, 8 SUB) został nowym mistrzem kategorii koguciej! "Funk Master" pokonał na gali UFC 259 Petra Yana (15-2, 7 KO, 1 SUB) po tym, jak Rosjanin został zdyskwalifikowany za nielegalne uderzenie kolanem.

Pod względem stylistycznym ta walka zapowiadała się niezwykle ciekawie. Nie brakowało głosów, że Sterling musi jak najszybciej spróbować zaskoczyć Yana, bo w innym wypadku to właśnie mistrz zacznie się rozkręcać. Pretendent ruszył więc do ataku. W pierwszej rundzie dwa razy trafił mocnymi latającymi kolanami, jednak sam też wylądował na deskach.

 

Zobacz także. UFC 259: Wyniki i skróty gali

 

Wraz z każdą upływającą sekundą Yan zyskiwał przewagę. Ciosy Sterlinga nie robiły większej krzywdy Rosjaninowi, który w pewnym momencie z łatwością radził sobie z rywalem. I kiedy wydawało się, że wszystko zmierza do zwycięstwa mistrza, stało się coś niespodziewanego. Yan uderzył bowiem kolanem, kiedy Sterling był w parterze! Amerykanin poczuł to uderzenie. Zgodnie z przepisami miał swój czas, by dojść do siebie. Podjął próbę, lecz ostatecznie nie był w stanie. Sędzia przerwał pojedynek.

 

Po chwili ogłoszono, że nowym mistrzem wagi koguciej przez dyskwalifikację Yana został Sterling.

 

Po walce komentator UFC Joe Rogan przyznał w rozmowie z Amerykaninem, że to narożnik Yana zasugerował mu to nielegalne kopnięcie.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: PBP 8: Ceremonia ważenia

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie