UFC 259: Błachowicz - Adesanya. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
UFC 259: Błachowicz - Adesanya. Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. PAP
Czas na walkę Błachowicz - Adesanya!

Jan Błachowicz obronił mistrzowski pas UFC w kategorii półciężkiej. Polak pokonał jednogłośną sędziów Israela Adesanyę w walce wieczoru gali UFC 259. Jest to pierwsza zawodowa porażka Nigeryjczyka. Wyniki i skróty walk gali UFC 259 na Polsatsport.pl.

Wyniki walk gali UFC 259:

 

Karta główna:

 

Jan Błachowicz (28-8, 8 KO, 9 SUB) pokonał Israela Adesanyę (20-1, 15 KO) jednogłośną decyzją sędziów (49-46, 49-45, 49-45) - walka o pas mistrza UFC w kategorii półciężkiej
Amanda Nunes (21-4, 13 KO, 4 SUB) pokonała Megan Anderson (11-5, 6 KO, 3 SUB) przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie - walka o pas mistrzyni UFC w kategorii piórkowej
Aljamain Sterling (20-3, 2 KO, 8 SUB) pokonał Petra Yana (15-2, 7 KO, 1 SUB) przez dyskwalifikację (nielegalny cios kolanem w parterze) w czwartej rundzie - walka o pas mistrza UFC w kategorii koguciej
Islam Makhachev (19-1, 3 KO, 8 SUB) pokonał Drew Dobera (23-10, 10 KO, 6 SUB) przez poddanie (duszenie trójkątne) w trzeciej rundzie. 
Aleksandar Rakić (14-2, 9 KO, 1 SUB) pokonał Thiago Santosa (21-9, 15 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 30-27)

 

Karta wstępna:

 

Dominick Cruz (23-3, 7 KO, 1 SUB) pokonał Casey'ego Kenny'ego (16-3, 2 KO, 5 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 30-27). 
Kyler Phillips (9-1, 5 KO, 1 SUB) pokonał Songa Yadonga (16-5-1-1 NC, 6 KO, 3 SUB) jednogłośną decyją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
Askar Askarov (14-0-1, 3 KO, 7 SUB) pokonał Josepha Benavideza (28-8, 8 KO, 9 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-26). 
Kai Kara-France (22-9, 10 KO, 3 SUB) pokonał Rogerio Bontorina (16-3, 3 KO, 11 SUB) przez nokaut w pierwszej rundzie. 

 

Karta przedwstępna:


Tim Elliott (17-11-1, 3 KO, 6 SUB) pokonał Jordana Espinosę (15-9, 2 KO, 7 SUB) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-25).
Kennedy Nzechukwu (8-1, 5 KO) pokonał Carlosa Ulberga (3-1, 2 KO) przez TKO (ciosy) w drugiej rundzie. 
Sean Brady (14-0, 3 KO, 4 SUB) pokonał Jake'a Matthewsa (17-5, 4 KO, 7 SUB) przez poddanie (trójkąt rękoma) w trzeciej rundzie. 
Amanda Lemos (9-1-1, 6 KO, 2 SUB) pokonała Livię Renatę Souzę (14-3, 2 KO, 8 SUB) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 
Uros Medic (7-0, 5 KO, 2 SUB) pokonał Aalona Cruza (8-4, 2 KO, 2 SUB) przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie. 
Trevin Jones (13-6, 3 KO, 4 SUB) pokonał Mario Bautistę (8-2, 3 KO, 3 SUB) przez TKO (ciosy) w drugiej rundzie. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Jan Błachowicz jako pierwszy pokonał Israela Adesanyę w zawodowym MMA! Polak dokonał wielkiego wyczynu, o którym w najbliższych dniach będzie bardzo głośno. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Sędziowie byli jednomyślni. Historia napisała się na naszych oczach!!!

TAAAAAAAAAK!!!! JAN BŁACHOWICZ NADAL MISTRZEM UFC W KATEGORII PÓŁCIĘŻKIEJ!!!!

Obaj zawodnicy już na środku klatki.

Pojedynek był bardzo wyrównany! Sędziowie mają ciężki orzech do zgryzienia!

V Runda

Po kilku wymianach w stójce Błachowicz ponownie przeniósł walkę do parteru. Będąc na górze "Cieszyński Książę" kontrolował walkę i obijał swojego rywala. Runda zdecydowanie dla Błachowicza. Za chwilę werdykt!

IV Runda

Błachowicz całkiem nieźle radził sobie w stójce trafiając kilkoma lewymi Adesanyę. W końcu jednak poszedł po obalenie i przeniósł walkę do parteru. Resztę rundy Polak spędził na górze, gdzie w pełni kontrolował przebieg pojedynku. Czas na decydujące starcie!

III Runda

Adesanya nadal mocno okopuje wykroczną nogę Błachowicza. Polak kilkukrotnie próbował klinczu przy siatce, lecz za każdym razem Nigeryjczyk zrywał uchwyt. Obaj zanotowali po kilka celnych ciosów w tym starciu. Pora na rundy mistrzowskie!

II Runda

Pojedynek nieco się otworzył. Obaj mieli swoje momenty. Adesanya notorycznie okopuje wykroczną nogę Polaka. Błachowicz odpowiada kombinacjami i middle-kickami. Widać, że obaj zawodnicy mają ogromny respekt do swoich umiejętności. Statystyki pokazują, że celniejszy w swoich atakach jest Błachowicz. 

I Runda

Obaj zaczęli tę walkę bardzo spokojnie. Adesanya próbował wysokich kopnięć, zaś Błachowicz atakował middle-kickami i pojedynczymi kombinacjami. Wszystko wskazuje na to, że starcie rozkręci się w kolejnych minutach. 

Pierwszy gong!

Do oktagonu zmierza Jan Błachowicz!

Już czas! Israel Adesanya już w klatce!

Zapraszamy na skrót walki Nunes - Anderson. 

Została już tylko walka wieczoru, a w niej Jan Błachowicz, który zmierzy się z Israelem Adesanyą!

Wygrana Amandy Nunes nikogo nie powinna dziwić. "Lioness" uchodzi za najlepszą zawodniczkę w historii kobiecego MMA. UFC ma nie lada orzech do zgryzienia w kwestii znalezienia następnej rywalki dla Brazylijki! 

Najpierw mistrzyni naruszyła rywalkę w stójce, po czym walka przeniosła się do parteru. Tam Brazylijka zaczęła dążyć do skończenia walki ciosami. Ostatecznie przeszła do balachy i poddała Anderson. Kolejne pewne zwycięstwo Amandy Nunes!

Amanda Nunes! Ona jest fenomenalna! Kapitalny występ Brazylijki!

Pierwszy gong!

Pora na co-main event gali UFC 259. Na szali mistrzowski pas w kategorii piórkowej kobiet. Megan Anderson spróbuje odebrać tytuł Amandzie Nunes. Obie zawodniczki już w oktagonie!

Oto skrót walki mistrzowskiej w kategorii koguciej zakończonej dyskwalifikacją dotychczasowego mistrza. 

Wszyscy spodziewali się innego zakończenia tej walki. Fakty jednak są takie, że Aljamain Sterling jest nowym mistrzem UFC w kategorii koguciej. Wydarzenie, które doprowadziło do zakończenia walki będzie z pewnością szeroko komentowane w najbliższych dniach. 

Aljamain Sterling mistrzem UFC w kategorii koguciej. Jamajczyk jednak od razu zdjął pas po ogłoszeniu werdyktu. 

Yan zadał cios kolanem, gdy Sterling znajdował się w parterze. Jamajczyk nie był w stanie walczyć dalej po tym ataku. Rosjanin traci pas po dyskwalifikacji!

Koniec walki! Sterling nie jest w stanie kontynuować pojedynku! Kuriozalne okoliczności zakończenia starcia. 

Petr Yan zaatakował Sterlinga niedozwolonym kolanem w parterze! To może skończyć się dyskwalifikacją!

III Runda

Sterling nie jest już tak dynamiczny jak w poprzednich rundach. W stójce zdecydowanie lepiej radził sobie Yan i tym razem to on wywierał presję. W końcówce rundy było widać, że Jamajczyk powoli traci siły, co skrzętnie zaczął wykorzystywać aktualny mistrz. Pora na rundy mistrzowskie!

II Runda

Tempo nieco osłabło w porównaniu z pierwszą rundą, ale nadal zawodnicy walczą na dużej intensywności. Sterling kilkukrotnie dążył do sprowadzenia walki do parteru. Przez kilkadziesiąt sekund dociskał Yana do siatki, lecz nie udało mu się przenieść starcie na ziemię. Jamajczyk zdaje się wywierać większą presję na swojego rywala. Czy wytrzyma to kondycyjnie? Za chwilę trzecia odsłona!

I Runda

Świetnie walkę rozpoczął Sterling. Jamajczyk nacierał w stójce i trafiał ciosami i kopnięciami. W połowie rundy zanotował nawet udane sprowadzenie. Yanowi udało się wrócić do stójki i po chwili posłał swojego rywala na deski mocnym prawym. Pojedynek jest bardzo dynamiczny. To była kapitalna runda!

Nadszedł czas na pierwszą walkę o pas na gali UFC 259. Yan kontra Sterling, a na szali tytuł mistrzowski w wadze koguciej. Za moment pierwszy gong!

Metodyczna praca w parterze okazała się być kluczem do zwycięstwa Islama Makhacheva w walce z Drew Doberem. 

Tym razem Makhachevowi zajęło zaledwie 23 sekundy, aby przenieść walkę do parteru. Zawodnik American Kickboxing Academy umęczał swojego rywala, a następnie zapiął duszenie trójkątne, które Dober był zmuszony odklepać. Cenna wygrana Makhacheva!

Koniec walki! Islam Makhachev poddał Drew Dobera w trzeciej rundzie!

II Runda

Kolejny świetny pokaz zapasów i grapplingu w wykonaniu Makhacheva. Dagestańczyk pewnie kontrolował przebieg walki w parterze. Dober nie miał żadnych argumentów, żeby podnieść walkę do stójki. Makhachev zdecydowanie dominuje!

I Runda

Po minucie walki Makhachev przeniósł walkę do parteru. Na ziemi Dagestańczyk z powodzeniem kontrolował przebieg pojedynku. Kilkukrotnie udawało mu się przechodzić pozycję, lecz Dober za każdym razem ratował się z opresji. W końcówce rundy Makhachev próbował zapiąć balachę, ale i tym razem Amerykanin skutecznie się wybronił. 

Za moment pierwszy gong!

Nie zwalniamy tempa. Pora na drugi pojedynek main cardu - Islam Makhachev - Drew Dober!

Zapraszamy na skrót pierwszego starcia karty głównej UFC 259. 

29-28, 29-28, 30-27 - wszyscy trzej sędziowie punktowali na korzyść Serba, który zbliżył się do walki o mistrzowski pas. 

Aleksander Rakić zwycięzcą! Sędziowie podjęli jednogłośną decyzję!

III Runda

Znowu niewiele było odważnych ataków. Dwie minuty przed końcem rundy Rakić ruszył po obalenie, lecz Santos skutecznie się wybronił. Stójka była bardzo wyrównana. Trudno przewidzieć, jaką decyzję podejmą sędziowie. Czas na werdykt!

II Runda

Druga odsłona rywalizacji też była zadziwiająco spokojna. Po szachach w stójce obejrzeliśmy walkę w klinczu, w której to Rakić dociskał rywala do siatki. Dopiero w końcówce rundy Serb trafił mocną kombinacją bokserską. Obaj zawodnicy wciąż są bardzo ostrożni w swoich poczynaniach. 

I Runda

Obaj zaczęli bardzo spokojnie. Zarówno Rakić, jak i Santos próbowali głównie kopnięć. Żadna z akcji nie sprawiła jednak większego zagrożenia. Runda na rozpoznanie dla obu zawodników. 

Zaczynamy! Czas na starcie dwóch czołowych zawodników kategorii półciężkiej. Aleksandar Rakić zmierzy się z Thiago Santosem. Wkrótce pierwszy gong!

Dominick Cruz zwycięża niejednogłośną decyzją sędziów. Pora na najważniejsze walki gali UFC 259. Karta główna już za chwilę!

Przed nami ostatnia walka karty wstępnej. Karta główna już niebawem!

Kyler Phillips pokonał jednogłośną decyzją sędziów Songa Jadonga!

Starcie Błachowicz - Adesanya jest szeroko komentowane na całym świecie. Głos zabrał również były zawodnik, a obecnie komentator Dan Hardy. Oto co Anglik miał do powiedzenia. 

Rozpoczyna się kolejna walka. My wciąż czekamy na moment, gdy próg klatki przekroczy Jan Błachowicz. Oto co do powiedzenia przed walką miał jego sparingpartner Izu Ugonoh. 

Askar Askarov na pełnym dystansie pewnie pokonał Josepha Benavideza w drugiej walce karty wstępnej!

Rozpoczęła się kolejna walka gali UFC 259. W oczekiwaniu na kartę główną zachęcamy do obejrzenia szczegółowej analizy pojedynku Błachowicz - Adesanya. 

Trwa przerwa w gali, a zatem zachęcamy do sprawdzenia, co do powiedzenia na temat zbliżającej się walki mieli trenerzy Jana Błachowicza. 

Tymczasem w pierwszej walce karty wstępnej efektowne zwycięstwo odniósł Kai Kara France. Nowozelandczyk przegrywał przez całą pierwszą rundę, lecz w końcówce udało mu się znokautować Rogerio Bontorina!

Przed najważniejszą walką w dotychczasowej karierze Jan Błachowicz otrzymał ogromne wsparcie od gwiazd polskiego MMA. 

Starcie pomiędzy Janem Błachowiczem a Israelem Adesanyą będzie walką wieczoru UFC 259. Pojedynek rozpocznie się ok. 06:30. 

Pięć z sześciu pojedynków karty przedwstępnej zakończyło się przed czasem. To świetna zapowiedź tego, co jeszcze przed nami!

Dobry wieczór! Trwa gala UFC 259: Błachowicz - Adesanya. Za nami karta przedwstępna. Czas na walki z karty wstępnej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie