Bartosz Kwolek pewny przed fazą play-off PlusLigi: Inni nie chcieliby na nas trafić

Siatkówka
Bartosz Kwolek pewny przed fazą play-off PlusLigi: Inni nie chcieliby na nas trafić
fot. Polsat Sport
Jak zaprezentuje się VERVA w walce o mistrzostwo?

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zbiera siły na fazę play-off PlusLigi. Przyjmujący stołecznej ekipy Bartosz Kwolek na kanale Polskiej Siatkówki ocenił szanse swojej drużyny w ostatecznej walce o mistrzostwo kraju.

Poznaliśmy już komplet zespołów, które w drugiej połowie marca rozpoczną walkę o tytuł mistrza Polski. Poza VERVĄ to oczywiście Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Ślepsk Malow Suwałki, dla którego to historyczny awans do czołowej ósemki.

 

Jak zaprezentuje się VERVA w walce o mistrzostwo?

 

- Zbieramy siły. Na razie formy nie ma, ale mam nadzieję, że trafimy z nią na pierwszy mecz play-offów. Wydaje mi się, że możemy być groźni, a reszta drużyn nie chciałaby na nas trafić. Na pewno nie w pierwszej fazie - przyznał Kwolek. 

 

Forma VERVY w kończącym się sezonie falowała. Ekipa Andrei Anastasiego potrafiła pokonać PGE Skrę, aby przegrać z Cerrad Enea Czarnymi Radom czy drużyną z Zawiercia. Warszawianie byli też o krok od ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale detale zadecydowały o porażce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trefl Gdańsk trzecią drużyną fazy zasadniczej PlusLigi!

 

- Możemy zarówno wygrać, jak i przegrać z każdym. To nasza bolączka, jeśli chodzi o ten sezon. Mecze pokazały, że łatwo nas złamać, ale cały czas nad tym pracujemy, chodzi o walkę o każdy punkt. Przez to dostaliśmy srogą nauczkę w Lidze Mistrzów. Wydaje mi się, że każdy pobrał mocną lekcję i teraz będzie tylko lepiej - dodał przyjmujący VERVY.

Mistrza Polski poznamy w kwietniu

Faza play off rozpocznie się w trzeci weekend marca, tydzień po turnieju finałowym Pucharu Polski. O tytuł mistrza Polski zagrają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Drużyny z miejsc 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsca w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu. Gospodarzami pierwszych meczów będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.

 

Półfinały zostaną rozegrane między 3 i 10 kwietnia, a mistrz Polski wyłoniony zostanie w drugiej połowie kwietnia.

 

Pary 1/4 finału poznamy, gdy zostaną rozegrane wszystkie mecze 26. kolejki. Ostatnie spotkanie tej serii (PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin) zaplanowano na wtorek 9 marca.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie