Łukasz Kadziewicz ostro o trenerze z PlusLigi. "To paszport, nie umiejętności"

Siatkówka
Łukasz Kadziewicz ostro o trenerze z PlusLigi. "To paszport, nie umiejętności"
fot. PAP
Andrea Gardini zastąpił na stanowisku trenera Jastrzębskiego Węgla Luke'a Reynoldsa.

Po zwolnieniu trenera Luke'a Reynoldsa z Jastrzębskiego Węgla zdecydowano się zatrudnić Andreę Gardiniego. Łukasz Kadziewicz ma ogromne wątpliwości, czy był to przemyślany ruch ze strony klubu. - Był genialnym, jednym z najlepszych zawodników. W jego osobie widzę jednak paszport, a nie umiejętności - powiedział ekspert Polsatu Sport.

Zmiana trenera w Jastrzębiu nie wpłynęła znacząco na formę zespołu. Można wręcz powiedzieć, że zawodnicy prezentują się nieco słabiej niż do tej pory. Jaka jest tego przyczyna?

 

- Mam przecieki, nie graniczące z telefonem do trenera Gardiniego, że po zmianie trenera została tam przykręcona śrubka, a drużyna ma grać dobrze w decydujących spotkaniach - powiedział Marcin Lepa. - Skoro ma być rozliczany z medalu po tak krókim czasie, to szykuje się na konkretne daty - dodał.

 

Łukasz Kadziewicz przyznał, że nie jest zwolennikiem trenera Gardiniego i ma wątpliwości, co do słuszności jego zatrudnienia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odkrycie PlusLigi trafi do Olsztyna? "Po takim sezonie nie idzie się do słabszego klubu!"

 

- Był genialnym, jednym z najlepszych zawodników. W jego osobie widzę jednak paszport, a nie umiejętności, bo za łatwo dostał pracę w naszej lidze - powiedział.

 

Ekspert Polsatu Sport stwierdził, że nie ma gwarancji, iż zatrudnienie trenera Gardiniego jest krokiem w przód. - Może się sprawdzi, może wypali, ale dla mnie jest gwarantem sukcesu. Gdyby wymazać z jego CV ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, to klubowo wygląda ono bardzo średnio - ocenił Kadziewicz. - Nie umniejszam trenerowi Gardiniemu, ale dziwię się, że tak szybko dostał pracę w jednej z najmocniejszych lig świata - dodał wicemistrz świata z 2006 roku.

 

Jastrzębianie zakończyli fazę zasadniczą PlusLigi na drugiej pozycji. W pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się więc z drużyną, która uplasuje się na siódmym miejscu. 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze